Wpis z mikrobloga

W czwartek idę do psychiatry i zdecydowałem się na długotrwałą terapię anty nerwicową.
Czy to będzie racjonalnie i z godnością gdy poproszę lekarza o 1-2 tygodnie L4 w celu przyzwyczajenia się do lekarstw? Nie wiem co mi przepisze i tym bardziej nie wiem jak zareaguje na pierwsze dawki jak i wtedy gdy organizm sie wysyci.

Ps. Na tą chwile biorę doraźnie alprazolam w "złe" dni. Cudowny lek ale nikt nie chce mi go w nieskończoność przepisywać.

#leki #narkotykizawszespoko #benzodiazepiny #nerwica #xanax
  • 7
@snusmumriken1971: oczywiście masz prawo poprosić jako pacjent który martwi się o siebie i nic złego w tym nie będzie. Oby lekarz racjonalnie i pod kątem Twojego dobra ocenił sytuację, myślę, że większość nie zrobi z tym problemu.

Co do alprazolamu to jest niestety trochę demonizowany przez lekarzy, jeśli nie masz poważnych objawów przyzwyczajenia to nie ma racjonalnego powodu, żeby nie przepisano Ci od święta opakowania na czarną godzinę. Inna sprawa, że
W prawie każdej ulotce masz jakieś działania niepożądane, zadzwoń po dwóch dniach i coś naściemniaj o to tamto i zwolnienie na pewno dostaniesz xd

Po alprze to co najwyżej z alko można zgasnąć, po klonach to można #!$%@?ć z alko, ale nie licz na fajerwerki leki nowej generacji nie mają żadnego efektu rekreacyjnego i uzależniającego co najwyżej będziesz mechanicznym manekinem bez emocji i uczuć a taki stan w głowie jest bardzo męczący