Wpis z mikrobloga

#ketamina #nerwica #psychiatria #fobiaspoleczna #depresja
Co jest nie tak z forum nerwica.com? Kiedyś miałem tam konto. Dostałem ostrzeżenie, a potem drugie i ban. Właściwie to za nic.
Teraz chciałem podzielić się swoją nieudaną terapią ketaminą (legalną, w sensie, że miałem zabiegi w gabinecie lekarskim i musiałem podpisać zgodę na leczenie off-label) na fobię społeczną i lęk uogólniony. I co? Dostałem ostrzeżenie, punkt karny i zablokowane konto na czas nieokreślony (czyli rozumiem ban) za spamming :/

Przynajmniej z Wami mirkami podzielę się własnymi doświadczeniami po ketaminie i ogólną opinią o niej.
Ketamina prawdopodobnie nie jest aż tak skuteczna, jak mogłoby się wydawać z opinii w internecie.
Skąd takie przeświaczenie, skoro brałem ją tylko na fobię społeczną i lęk uogólniony, a nie na depresję?
1) Esketamina (Spravato) ledwie przeszła badania kliniczne. Z tego co pamiętam nie zaliczyła 2 z 5 badań. Po prostu nie okazała się skuteczna w nich statystycznie.
2) Lekarz, u którego miałem zabiegi, ocenia, że ketamina pomaga u ok. 30% pacjentów.
Oczywiście trzeba zaznaczyć, że u niektórych poprawa jest spektakularna, ketamina wręcz ratuje życie. Ale pod względem, jak często pomaga, to nie jest to bardzo skuteczny lek.
  • 10
Skąd takie przeświaczenie, skoro brałem ją tylko na fobię społeczną i lęk uogólniony, a nie na depresję?


Zaburzeń lękowych się chyba nie leczy ketaminą, bardziej bym celował w MDMA, jeżeli już, ale to nie jest tak, że raz coś weźmiesz, czy tam kilka razy i się wyleczysz z lęku. Do tego potrzeba zmiany nawyków i czasochłonnego oswajania się sytuacjami lękowymi (terapia ekspozycji, itp), to jest trochę bardziej skomplikowane niż przy depresji.
@Dobry_Ziemniak: Szkoda. Moderatorzy sami szkodzą forum i społeczności. Mój post w ogóle został usunięty. Była w nim informacja, że można mieć w Polsce zabiegi ketaminy, nie Spravato (które jest bardzo drogie - 24 000 za pierwsze 4 tygodnie). Nie podawałem żadnych informacji, kto mi udzielił tego, ani żadnych linków. A mimo to zostało uznane to jako spam. Żadnej możliwości odwołania.
Przecież ta informacja mogłaby pomóc nie jednej osobie, której nie pomagają
@ziomus0812: Moderacja zawsze tam była #!$%@?, bo to sami użytkownicy się nimi stawali, a skoro to forum dla osób zaburzonych, to wiesz... :P Ale kiedyś jakość dyskusji była lepsza, można było merytorycznie pogadać na zasadzie wymiany argumentów (często emocjonalnie pisanych, ale tego się nie uniknie), jak tylko "specjaliści" abcZdrowie za kasę zaczęli tam przejmować każdą dyskusję to zrobił się beton.
@100-letz: Wydaje mi się, że na lęk uogólniony i fobię społeczną w ogóle nic nie pomogła. Ale nastrój teraz być może mam trochę podwyższony, ale to jest takie trochę na pograniczu efektu placebo. Sam już nie wiem. Ostatni zabieg miałem 5 dni temu. Ogólnie to miałem 4 zabiegi (od 0,5mg/kg do 0,75mg/kg). Gdyby nie cena to pewnie bym kontynuował do oporu.