Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #budownictwo #architektura #nieruchomosci #pytanie #mieszkaniedeweloperskie #deweloperka #akustyka

Mirki, Mireczki, Mirabelki
Czy jakikolwiek deweloper zbudował albo buduje mieszkania wg podwyższonej normy akustycznej?
tj. "PN-B-02151-5:2017-10"

Źródło:
https://event.webcaster.pl/media/pliki/raport_polska_w_decybelach.pdf



Z tego co widzę to niektórzy deweloperzy udostępniają PDFy jak to mieszkanie jest wykonane np Lokum Deweloper, ale nie ma tam nic odnośnie informacji jaką konkretną normę to spełnia.

google: site:lokum-deweloper.pl strop monolityczny

Najbardziej mnie interesuje Wrocław, ale w ogóle ciekaw jestem czy w ogóle ktoś takie mieszkania zbudował (poza wieżowcami dla bogatych ludzi), gdziekolwiek w Polsce.
  • 10
@mkoval33: architekt projektuje zgodnie z obowiązującymi przepisami, na początku projektu wymienione są te obowiązujace przepisy - więc chyba powinno to spełniać podstawowe właściwości akustyczne, przynajmniej w teorii
@mkoval33 jeśli deweloperzy sami od siebie nie chwalą się w prospektach tym że buduja wg podwyższonej normy akustycznej to bądź pewien że na pewno nie jest to budowane w ten sposób.
Nie spotkałem się jeszcze z taką sytuacją na rynku bo zwyczajnie szkoda tracić pieniądze na coś na co zwróci uwagę 2 % kupujących a mocno może podwyższyć koszty budowy.

@Napleton:

Jeśli deweloperzy sami od siebie nie chwalą się w prospektach tym że buduja wg podwyższonej normy akustycznej to bądź pewien że na pewno nie jest to budowane w ten sposób.

Nie spotkałem się jeszcze z taką sytuacją na rynku bo zwyczajnie szkoda tracić pieniądze na coś na co zwróci uwagę 2 % kupujących a mocno może podwyższyć koszty budowy.

Rozumiem, ale to nadal nie dowód że np. angel wings albo
mój na pewno nie, bo codziennie słysze ryk kaszojada z góry i wszystko się trzęsie z hukiem jak ten #!$%@? w podłogę ( ͡º ͜ʖ͡º)


@villager: Jak dzieciak się zachowuje jak buldożer, to podejrzewam że nawet podwyższone normy hotelowe nie dadzą rady.
Ale rozumiem o co Ci chodzi.
Cóż mogę Ci doradzić, najwyższe piętro, to generalnie dobre piętro. Ew. sufit podwieszany z wełną mineralną. (jak masz
@villager: Jak gdzieś zabookujesz miejscówkę, to popukaj po ścianach (wewnątrz), jak słychać że jest kartongips to najprawdopodobniej jest wełna pod spodem.
To samo na suficie, ścianach zewnętrznych do mieszkania.

Generalnie to tak się zaczyna od 4 gwiazdek wzwyż, ale nie każdy 4 gwiazdkowy ma.
Niektóre lepsze z airbnb apartamenty też to mają.

to chyba w słabych hotelach byłem bo w większości można było usłyszeć na korytarzu muzykę puszczoną w pokoju :(