Wpis z mikrobloga

@ziumbalapl: to pokazuje bardzo niebezpieczne tendencje. Warto zawrócić uwagę na trzy nazwiska (te kojarzę) - Guz, Ryba, Skrzydlewski. To są osoby z otoczenia ministra edukacji - Czarnka. Nie wiem jak z Guzem, bo nie mam potwierdzonych informacji na ten temat, ale reszta -na pewno. Guz natomiast jest gościem, na którego często powołuje się Ryba. Ci ludzie, choć związani z Partią (Czarnek, Ryba formalnie), są jak na ich standardy mocno skrajni.
  • Odpowiedz
@historyk1k: Ryba w porównaniu z Guzem to GigaChad nauki. Kariera Guza to głównie wykładanie na trzeciorzędnej niemieckiej uczelni w jakiejś zapadłej mieścinie, która to szkoła ma mniej studentów niż WSKSiM Rydzyka, a zgodnie z tym co twierdzą jej założyciele powstała w celu walki z marksizmem kulturowym w środowisku akademickim xD.
  • Odpowiedz
-> pracownik kulu
-> naukowiec

@historyk1k: wybierz jedno.

Takim stwierdzeniem obrażasz ludzi nauki, którzy wiedzą jak przebiega proces badawczy, a nie, że specjalizują się w interpretacji książek w stylu "co by bóg pomyślał" i nadają sobie tytuły, które nie powinny być respektowane nigdzie poza tymi religijnymi uczelniami.
  • Odpowiedz
@PreczzGlowna: w sumie nie interesowałem się wcześniej za bardzo karierą naukową Guza, ale widzę, że to niezła beka jest. Tyle słyszałem, że gość "uczył się i pracował w Niemczech", a nawet nie sprawdzałem, co to za szkoła xD
W każdym razie, widać dalej tę fascynację Zachodem - nikt nie pyta, gdzie i co studiowałeś, jeśli to było w Niemczech, Belgii, Francji itd.

@mojemirabelki: nie chcę bronić tej uczelni,
  • Odpowiedz
@ziumbalapl: Może chodzi o to, że pewne środowiska pod termin "ekologia" podpinają postulaty i działania mające z szeroko rozumianą ochroną środowiska życia człowieka najwyżej umiarkowany związek? Polecam choćby zapoznać się z różnicą między ochroną środowiska z perspektywy "antropocentrycznej" oraz "ekocentrycznej". W chwili obecnej (a i w przeszłości) zdecydowana większość tak zwanych "środowisk ekologicznych" stosuje retorykę ekocentryczną, skutecznie implementując swoje poglądy do prawodawstwa. I tak; ekocentryzm jest w pełni ukształtowaną ideologią,
  • Odpowiedz
@odidouo1: @ziumbalapl warto również wspomnieć, że podważa ich dogmat o człowieku jako najważniejszej istocie na planecie. Wygląda na to, że popieranie ekologii to dla nich przyznanie się, że jesteśmy od czegoś zależni, a powinniśmy przecież panować nad wszystkim, bo jedyne co może być nad nami to boski bat.
  • Odpowiedz