Wpis z mikrobloga

@fluchtlinge_willkommen: brak zrodel w tym artykule. Jednoczesnie jest tam ciekawy cytat:
"Odwrotny proces ma miejsce w przypadku utraty masy ciała. Następuje wówczas redukcja zarówno objętości adipocytów, jak i ich liczby."

Wychodzi, ze obaj sie mylilismy, o ile autor wie co pisze.
@Schowanko: @fluchtlinge_willkommen: To ciekawy temat - jeśli polegać na badaniach nad gryzoniami, to kwestia hipertrofii vs hiperplazji jest zależna od diety i genetyki danego osobnika. U ludzi, w przypadku "metaboliczniej zdrowej otyłości", komórki tłuszczowe wydają się być mniejsze niż w "metabolicznie niezdrowej otyłości", co z kolei sugeruje większą hiperplazję u pierwszych, a hipertrofię u drugich. Z drugiej strony, jest badanie wykazujące, że ilość adypocytów jest stała - przynajmniej w kontekście
@MentorPL a ja myślę, że wręcz przeciwnie. Teraz zrobił "hard reset" organizmu i ma szansę na wyszkolenie zdrowych nawyków żywieniowych. Kluczowa kwestia - jak będzie wyglądać wychodzenie z diety.
@Billybob: rozumiem. Ogrony szacun za wytrwałość. Myslę, że powinieneś zrobić podsumowanie mimo wszystko. Żaden z tych hejtujących robaczków by nie wytrzymał nawet dwóch dni bez jedzenia w pysku, więc komentarzami się nie przejmuj. Jest wiele osób, których zainteresuje taki "post mortem".