Wpis z mikrobloga

@kbryla: ten parking dla kobiet to o tyle dobra sprawa, że zmniejsza szanse, na to że ktoś #!$%@? drzwiami w mój samochód. Częściej takie zachowania widuje ze strony pań. Może to być spowodowane ich podejściem do motoryzacji- o wiele częściej niż mężczyźni traktują samochód jako narzędzie do przemieszczania sie z pkt A do pkt B i nie przywiązują sie do niego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@77023: ostatnio dałem numer telefonu za szybę jednej bo zrobiłem zdjęcie jak jej auto obija ktoś drzwiami.
Tłumacze jej, ze jej uderzyli a ona "no i co z tego, ja też tak robię"
  • Odpowiedz
@kbryla: i tak zaraz przeczytasz nawet od niebieskich na tym portalu, że w sumie to kobiety mają gorzej bo mają okres chlip chlip albo wybiorą jedną ze 100 rzeczy gdzie faktycznie mają gorzej od mężczyzn. No i trzeba kupować tampony, a one nie są tanie i powinny być za darmo - uwielbiam tę logikę.

Ja to się śmiałem jak czasem dla beki czytałem komentarze debili na wp i onetu ale tu
  • Odpowiedz
@kbryla: ale strajki i ogólnie #pieklokobiet dotyczą naruszenia praw człowieka, w przypadku kiedy ten zachodzi w ciążę (pozbawienie prawa decydowania o własnym ciele).

Programy tylko dla kobiet bardzo często są one organizowane oddolnie przez inne kobiety i sympatyków kobiet, którzy zauważyli pewną nierówność (np. programy dziewczyny na politechniki), lub prywatne firmy które mają z tego zysk (np. dzień w saunie tylko dla kobiet). Na pewno nie jest to rekompensata zabierania
  • Odpowiedz
Programy tylko dla kobiet bardzo często są one organizowane oddolnie przez inne kobiety i sympatyków kobiet,


@Networks_PowerCat: Dofinansowania z UP, dodatkowe punkty przy "rekrutacji", priorytet przy rekrutacji, niższe normy sprawnościowe przy rekrutacji na państwową uczelnię, to "oddolna" inicjatywa która ma "walczyć" z "nierównościami"?

prywatne firmy które mają z tego zysk (np. dzień w saunie tylko dla kobiet).

Najlepszym przykładem takiej "prywatnej" firmy jest aquapark we Wrocławiu, który jest spółką miejską. Czy
  • Odpowiedz
@Fidel1: Nie ma to dużego znaczenia, bo nawet jakby rząd dawał każdej kobiecie 500 zł miesięcznie za bycie kobietą to dalej miałaby prawo narzekać i dążyć do zmiany, zwłaszcza jak łamane są jej prawa.

Dofinansowania z UP chyba nigdy nie są dla wszystkich, oprócz płci jest pełno innych kryteriów. Jeśli Aquapark jest zarządzany niegospodarnie, to należy zmienić zarządcę - ale jeśli to działanie w celu uzyskania większych zysków, to moim zdaniem
  • Odpowiedz
@Networks_PowerCat:

Nie ma to dużego znaczenia, bo nawet jakby rząd dawał każdej kobiecie 500 zł miesięcznie za bycie kobietą to dalej miałaby prawo narzekać i dążyć do zmiany, zwłaszcza jak łamane są jej prawa.

Co to ma wspólnego z tym co napisałem?

Dofinansowania z UP chyba nigdy nie są dla wszystkich, oprócz płci jest pełno innych kryteriów

Ale z jednym z kryteriów były dodatkowe punkty za płeć, w przypadku projektów finansowanych
  • Odpowiedz
Co to ma wspólnego z tym co napisałem?


@Fidel1: No akurat nic, to się odnosiło do treści oryginalnego posta.

Ale z jednym z kryteriów były dodatkowe punkty za płeć, w przypadku projektów finansowanych z PARP płeć była "wymogiem".


W innych wiek jest wymogiem, w jeszcze innych konkretny czas jako osoba zarejestrowana jako bezrobotna. Kiedyś patrzyłam na różne dofinansowania i kursy doszkalające w moim województwie to mimo bycia kobieta na nic się
  • Odpowiedz
@kbryla: Niby z zasady Pareto wychodzi 20%, ale gdzie te 20% to ja nie wiem, w Internecie (w tym wykop) obstawiam, że ponad 90% można wrzucić do jednego worka.

@Networks_PowerCat:

O co by nie chodziło, nawet jakby rząd dawał każdej kobiecie 500 zł miesięcznie za bycie kobietą to dalej miałaby prawo narzekać i dążyć do zmiany.


Oczywiście masz rację. Narzekać możesz nawet na to, że oddychasz, kwestia tego co każdy
  • Odpowiedz
@Networks_PowerCat:

W innych wiek jest wymogiem, w jeszcze innych konkretny czas jako osoba zarejestrowana jako bezrobotna. Kiedyś patrzyłam na różne dofinansowania i kursy doszkalające w moim województwie to mimo bycia kobieta na nic się nie kwalifikuję.

Czyli uważasz że jednym z warunków może być płeć? Czad.

Ale ja Ci nie chce nic udowadniać, po prostu moim zdaniem działania nakierowane na zwiększenie zysku przedsiębiorstwa są ok.

Ale to zwiększenie zysku trzeba pokazać,
  • Odpowiedz