Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#studia
Mirki,
warto wybrać się na podyplomowe studia z #cyberbezpieczenstwo na #agh?
Aktualnie #studiujeprawo, trochę programuję i interesuję się tą tematyką. Myślicie, że byłoby to dobre połączenie? Są jakieś szanse na w miarę spoko pracę?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fc0b8c0b554c8000ab00c1f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: jak najbardziej. Cybersecurity obecnie jest na topie jezeli chodzi o rynek pracy - od pen testerow do np. audytow bezpieczenstwa w duzych firmach.

Zarobki bardzo dobre, mozliwosci rozwoju kariery w Polsce (jak i poza nia) - ogromne.

Tylko koniecznie od razu nauka angielskiego
@AnonimoweMirkoWyznania: Tak, ale na cyber agh bardziej się nauczysz programować niż prawa - mają jakieś przedmioty o krajowej ustawie cyberbezpieczeństwa itd. Ale nie oszukujmy się, każdy kto tam idzie to chce zostać IT, nauczyć się programować a nie prawnikiem. Prawnik idzie na prawo UJ.
SpoconaBaba: Studiowałem to. Myślałem, że dobry pomysł, bo jestem po kierunku technicznym, ale niezwiązanym z IT i chciałem wiedzę uzupełnić. Szczerze, to bym drugi raz nie poszedł.

Dlaczego? To są PODSTAWY PODSTAW. Z każdego przedmiotu masz zaledwie kilka-kilkanaście godzin, żeby tylko liznąć temat i się oswoić z pojęciami. Inni studenci to była w sporej mierze zbieranina ludzi, których poziom wiedzy nawet nie pozwalał prowadzić zajęć na wyższym poziomie, bo nie było