Wpis z mikrobloga

@Javert_012824: ja twierdzę, że nie jest w ogóle pozerem. Kiedyś czytałem fajną analizę, gdzie określili go jako narcyza, w tym sensie, że chce być "najlepszym" człowiekiem, w rozumieniu chrześcijańskim (nie mylić z KK, który jest na wielu polach zaprzeczeniem chrześcijaństwa), dlatego m.in. założył fundacje, dlatego poszedł do polityki, by czynić dobro i zmieniać świat na lepsze. Nie oznacza to, że wszystkie jego działania będą dobre ale tłumaczy jego motywacje i powody
@Javert_012824 ale są jakieś ogólne, obiektywne zasady dzięki którym większa grupa stwierdzi że jednak twoja teza "że jest pozerem" jest błędna.

Chłop przez kupe lat angażował się w pomoc ludziom w Afryce, założył fundację, sam potrafił skrzyknąć ludzi do zbiórki pieniędzy na te fundację które rzeczywiście przyczyniły się do namacalnego dobra. Czy pozer by tak robił ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Velociraptor_w_kubku: o, bardzo chętnie podyskutowałbym, nie jestem doktorem teologii, ale coś tam wiem, i jestem w stanie to obronić. Mało tego, główne moje zarzuty są kulturowe wobec tego człowieka. To wymaga dłuższego wpisu, może kiedyś znajdę dłuższą chwilę
@kilo-bravo: Wow, to nawet ja przy całej swoje megalomani nt. swoich zdolności retorycznych nie porwałbym się na Hołownie. Ten gość mógłby spokojnie prowadzić symultaniczne dyskusje jak Kasparov w szachach i wszystkie wygrywać.

Cejrowskiego, który jest uważany za katola i niebezpiecznego oponenta w dyskusji zmiótł z powierzchni ziemi.

Na spotkaniu w Łodzi jakaś grupa pisowców zarzuciła mu atakowanie kościoła to ich odpytał z tajemnic różańca i nie wiedzieli co powiedzieć.

W debatach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Velociraptor_w_kubku: o Cejrowskim się nie wypowiem, bo po prostu z wieloma rzeczami o których mówi nie mogę się zgodzić. Myślę że jeśli byłaby to osobowość na prawdę ogarnięta w tematyce kulturowej i teologicznej to Hołownia sypałby jedynie frazesami o otwartości i tolerancji, a jest jeszcze wielu znakomitych teologów.