Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
No właśnie jechałem prawym i zmieniłem pas na lewy za liniami przerywanymi, i gościu z tyłu mnie obtrabil, zajechał drogę i przyhamował tak że prawie w niego #!$%@?, zrobił tak dwa razy. Dopuszczam możliwość że jestem w błędzie, ale z mojego rozumowania nie dość że wymusił mi pierwszeństwo i zachował się jak debil, serio brakowało cm żebym w niego #!$%@?, to jeszcze na bezczelnego zrobił tak drugi raz, też prawie #!$%@?. Nawet
  • Odpowiedz
@rennaissance: Problem raczej rozwiązuje się przy dojeździe do środkowego, bo siłą rzeczy wpadasz na niego jadąc z lewej strony. Jeśli jednak chcesz zmienić pas z lewego na środkowy bo się rozmyśliłeś to tutaj zasada prosta i czekasz aż masz jak wjechać.
  • Odpowiedz
@rennaissance: Tak jak reszta powiedziała, zawsze było, że przy zmianie pasa pierwszeństwo ma ten po prawej. Przydała by się kamerka i nagranie jak gościu stwarza zagrożenie. A potem anonimowy donos ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RHarryH: niestety nie mam nagrania i żałuję, zajechał mi drogę przez tą ciągła tuż przed światłami i specjalnie przyhamował i to jeszcze tak że prawie się w niego #!$%@?łem.
  • Odpowiedz
@rennaissance: Kodeks drogowy jasno reguluje kwestię pierwszeństwa podczas zmiany pasa ruchu. Art. 22 mówi, że jeżeli kierowca chce zmienić pas ruchu, na którym znajduje się inny pojazd, musi mu ustąpić, czyli mówiąc wprost, dalej oczekiwać na miejsce do wjechania na pas więc Czemu tutaj masz pierwszeństwo?? (pytam serio bo dopiero się ucze ( ͡° ʖ̯ ͡°))
  • Odpowiedz
ale ktos #!$%@? oznakowanie


@kierowcaautobusuofficial: Dokładnie.

@rennaissance: Kamerka by się przydała, wtedy coś byś mógł zrobić z tym przyhamowaniem. Kup kamerkę bo to obowiązkowe wyposażenie samochodu, naprawdę.

A tak BTW to oczywiście miałeś rację ale co za kretyn zaprojektował te linie właśnie tak to nie mam pytań, i jeszcze ktoś wziął za to pieniądze. Przecież to idiotyzm tak zaczynać pas od środka jezdni. Poniżej prezentuję prawidłowy układ, a nie taką
vertical - > ale ktos #!$%@? oznakowanie

@kierowcaautobusuofficial: Dokładnie.

...

źródło: comment_1606393028nLJfUKq8EgwmmuAjdW3W8T.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@MshL: Bo ten z lewego pasa chcąc wjechać na środkowy też zmienia pas, zatem są dwa pojazdy chcące wjechać na pas środkowy, zatem pierwszeństwo ma ten z prawej. Przez różne grubości linii można by pomyśleć, że lewy pas się dzieli na dwa, ale to nie prawda - po prostu w tym miejscu jezdnia z 2 pasów zamienia się w 3.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vertical: no tak jak pokazujesz było by 100% bezpieczniej dla użytkowników drogi, tam dalej na wprost powstaje dalej drogą, to pewnie dlatego powstało tak jak jest. Dla mnie to jest czytelne jak jest teraz.
  • Odpowiedz
@rennaissance: Ewentualnie można jeszcze zrobić jak poniżej, chyba byłoby nawet lepiej, przyznasz że często widzisz takie rozpoczęcia pasów od brzegu jak tu daję?

Dla mnie to jest czytelne jak jest teraz


@rennaissance: Dla mnie o wiele czytelniejsze są moje propozycje poprawienia tego.

jeżeli kierowca chce zmienić pas ruchu, na którym znajduje się inny pojazd, musi mu ustąpić, czyli mówiąc wprost, dalej oczekiwać na miejsce do wjechania na pas więc Czemu
vertical - @rennaissance: Ewentualnie można jeszcze zrobić jak poniżej, chyba byłoby ...

źródło: comment_1606393663E9kQ2Ywnsu7IfYgL6BPQKL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz