Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 155
@byz45: mam tak z niemieckim 4 lata podstawówki, 3 Gim, 3 liceum i coś tam wydukam ale w porównaniu z moim płynnym angielskim z dobrym akcentem, zdaną rozszerzona matura na dość wysoki procent i faktem, że nauczyłem sie tego języka z gier i seriali a jedyne czego musiałem się uczyć w liceum (bo dopiero od liceum miałem ten język) to nazw czasów bo potrafiłem coś powiedzieć ale jak zadania były formułowane
@gr4ve: 3 lata podstawówki, 3 gimnazjum, 3 liceum.
Czytam ze zrozumieniem 10-30% zależy od tekstu. Dogadac się dogadam z rosyjskojezycznym jak i każdy Polak, to nawet nie trzeba znać rosyjskiego jak część zwrotów/wyrazów jest identyczna albo prawie taka sama.
@byz45: słabe porównanie. Rosyjskiego nie było potrzeby i okazji utrwalać, w przeciwieństwie do angielskiego, który dla każdego dzieciaka poza szkołą jest obecny co krok. Po drugie, wszystko rozchodzi się przede wszystkim o pierwsze lata rozwoju: jeśli je zmarnować, to później coraz ciężej ogarnąć naukę języka.

Dlatego różnice w poziomie ogarnięcia angielskiego widać do dziś nawet między młodzieżą, a pokoleniem 30-35 latków, którzy nie mieli tego przedmiotu jako obowiązkowego aż do 4
@byz45: Brak angielskiego daje pewność że się go nie nauczył, natomiasit obecność rosyjskiego... no ja miałem, ale bardzo słaby i na dodatek z wychowawczynią, więc obecność rosyjskiego nie gwarantuje jego znajomości