Wpis z mikrobloga

Do nowego roku będziemy mieli ponad milion ozdrowieńców. Czy obostrzenia dotyczące noclegów w hotelach, limitów zgromadzeń powinni zostać zdjęta dla ludzi którzy już wyzdrowieli?
Czy ozdrowieńcy powinni mieć prawo do zabawy sylwestrowej, ferii, wejścia do kina? Czy utrudniłoby to kontrolę nad egzekwowaniem obostrzeń.
Wyrobić jakąś kartę/legitymację ozdrowieńca czy aplikacji jakiejś itp


#koronawirus #gospodarka #bekazpisu #ekonomia #sylwesterzwykopem #policja

Czy należy zliwkidować część obostrzeń dla ozdrowieńców?

  • Tak 74.6% (47)
  • Nie 25.4% (16)

Oddanych głosów: 63

  • 14
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: ja jestem zdaniem, że rząd jak i wszelkie służby już dawno przestały panować nad sytuacją. Zarówno nad epidemią jak i nad zachowaniem ludzi jako takich (choćby z uwagi na protesty, gdzie zachowanie jakiejś odległości to fikcja). W związku z powyższym, jestem zdania, że do końca stycznia to i tak większość z nas to przechoruje.

Wracając do obostrzeń:
Moim zdaniem trzymanie zamkniętych kin jest bez sensu choćby z uwagi na to,
@imateapot: Gdyby większość z nas do końca stycznia miała przechorować to mielibyśmy 200-400 tys zgonów.

Kinami bym sobie darował tak jak i wiecznie deficytowe teatry które i tak są na garnuszku państwa.

Sama idea jest taka, aby luzowanie obostrzeń dla ozdrowieńców przywróciła współpracę społeczeństwa -żeby ludzie nie unikali testów i kwarantanny.

Zabawy sylwestrowe bezwzględnie powinny być odwołane dla tych co jeszcze nie przeszli choroby.
Ale jeśli 100 gości to ozdrowieńcy to
No i pytanie w jaki sposób takie osoby odróżniać? QR kod na czole?


@megawatt: Myślałem o czipowaniu:)
Jakaś aplikacja? Zaświadczenie okazywane w hotelu albo na stoku? Problem z egzekwowaniem.

mogłoby to spowodować koronaparty

Miałem nadzieję, że szczepienia jakoś się przemyci - najpierw ułatwienia dla ozdrowieńców a potem szczepieni zaczną się domagać tego samego i inicjatywa będzie oddolna a nie rządowa a to może pomóc zaszczepić więcej ludzi.

Tylko, że ja ostatnio
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: dokładnie tak, to nie jest takie proste logistycznie. Szczepionka Oxfordu na małpach dała niejednoznaczne rezultaty (małpy nie miały zapalenia płuc ale objawy infekcji górnych dróg oddechowych) - zobaczymy jak pokażą się publikacje to co z tego wyjdzie.

Z drugiej strony niska ilość osób które chcą się szczepić mnie się opłaci, liczę że przed wakacjami się zaszczepię (wcześniej rodzice) i będę mógł przejść na zwykłe maseczki chirurgiczne
@megawatt: preferujesz którąś szczepionkę czy wszystko ci jedno?

Niby w tym roku mamy dostać milion od Moderny i milion od Pfizera-a Niedzielski planuje szczepienia na styczeń bo bierze poprawkę na opóźnienia. Żeby nie było przyjdzie szczepionka a logistyki nie będzie, igieł zabraknie jak zbiorników z tlenem.
W Indiach mają 40 mln AsterZenca gotowych i 100 mln ma być gotowych do końca roku.
Gdyby większość z nas do końca stycznia miała przechorować to mielibyśmy 200-400 tys zgonów.

Kinami bym sobie darował tak jak i wiecznie deficytowe teatry które i tak są na garnuszku państwa.


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

Z tego c opamiętam, to pod koniec października mieliśmy ostry wzrost zgonów w danych tygodniowych. Gdyby to ekstrapolować na miesiące, tzn. utrzymanie tendencji + ekstrapolacja wyników, to i tak mamy dodatkowe 30-40k zgonów miesięcznie. Gdyby r0 wirusa było 1,
Pobierz imateapot - > Gdyby większość z nas do końca stycznia miała przechorować to mielibyśm...
źródło: comment_1606381121EG4BomDvHe1gsQtyjOJX08.jpg