Wpis z mikrobloga

Xiaomi redmi note 4 (4GB/64GB, Dual SIM) po prostu nagle przestał działać. Nie reaguje na podłączenie ładowarki, odcisk palca ani hard reset. Jak podłączam do kompa to wykrywa że to jest użądzenie z Androidem.

Ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze można zrobić zanim zareklamuję/zaniosę do naprawy?
#xiaomi
  • 16
  • Odpowiedz
@Kokonidas: a bateria ile miala jak to sie stalo?
PS. Flex z modulem usb kosztuje u chinczyka jakies 6-10zl gdybys chcial sprawdzic czy to to i po prostu gniazdo wysiadlo

i mozesz sprobowac wyczyscic gniazdo ladowania albo poruszac kablem w gniezdzie / sprobowac innym kablem
  • Odpowiedz
@Kokonidas: sciagasz klapke, nawet nie odpinasz tasmy od czytnika palca tylko odpinasz wtyczke od baterii czekasz chwilke przypinasz i wlaczasz telefon

Redmi Note 3 ma podobnie rozwiazna klapke to nawet paznokciami otwieram. Zadnych przyssawek ani kosmicznych narzedzi nie potrzebuje
  • Odpowiedz
@Norskee dzięki, podziałało, trochę trudniej się to zdejmuje niż na fimiku, troszkę gumo-plastik panelu od ładowania się wygiął, ale bez tragedii. Śmiga i chyba nawet przyspieszył trochę ;)
  • Odpowiedz
@Kokonidas: inaczje sie nie dalo jak mial 90% baterii a trzymanie wlacznika nie dzialalo. Bys czekal 3 tygodnie az telefon sie wyladuje w takim stanie

moze wprawy nie masz w otwieraniu takich rzeczy i dlatego ci slabo szlo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Norskee nie mam i nie miałem też cienkiego kawałka plasiku, podważyć musiałem płaskim śrubokrętem (stąd lekkie wygięcie) a potem paznokciem musiałem, dobrze że kilka dni nie obcinane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kokonidas: i tak sie ciesz, ze masz jeszcze te stare obudowy ktore wlasciwie jedyne co to nie maja rowka zeby podwazyc klapke jak w starszych np. redmi note 2, w 3 juz nie ma tego wyciecia i trzeba sie postarac bardziej

a nowe juz trzeba podgrzewac suszarka, bo sa klejone, a jeszcze czasem peknie i jest pipen, bo sobie szkla jakies wymyslili
  • Odpowiedz