Wpis z mikrobloga

G2NK: BUILD KUSZNIK CZĘŚĆ 13 [III Rozdział czyli Oko Innosa, Oszukiwacze i Smocze Prychacze]

Zapomniałem napisać w poprzedniej części, że mam akrobatyke. Dostajemy ją gdy wbijemy 90 zręczności (z nauki lub bonusów), założone artefakty (pierścienie itd) również wliczają się w to. To znaczy, jeśli mamy np 85 zręczności i założymy pas, który doda nam 10 to nie dostaniemy akrobatyki. Akrobatykę dostamy, gdy mamy założone te wszystkie rzeczy, mamy przykładowo 87 zręczności, wypijemy miksturę wbijając 90 i dostajemy wtedy akrobatykę.

Postaram się napisać jak najkrócej. Udałem się więc prosto na farmę Onara, po drodze gadałem z Lesterem, zabijałem poszukiwaczy i kilka smoczych zębaczy. Miałem więcej zręczności więc okradłem chyba wszystkich na farmie albo prawie wszystkich, wziąłem zadanie od Torlofa, od Lee rune teleportacyjną i również zadanie z sędzią. Oddałem stare monety Wasiliemu (1070XP za nie dostałem) i tytoń grzybowy dla Dara.
Poszedłem jeszcze pod klasztor, bo przypomniałem sobie, że Pedro zniknie po rozmowie z Hagenem więc musiałem zrobić kradzież kieszonkową na nim. Kupiłem jeszcze teleport od Orlana.
W mieście również kradzież kieszonkowa, sprzedałem cały syf zebrany z Jarkendaru i GD, zarobiłem około 15k. Skóry dla Bospera 4,5k. Po otwarciu mieszków w sumie miałem 32700 złota. Wróżba od Abuyina. Pogadałem z Bennetem w więzieniu, poszedłem do Hagena, potem do Corneliusa i wyciągnąłem Benneta z paki. Oddałem mieszek ze złotem dla Diego (zebrany wcześniej w GD) i zrobiłem dla niego zadanie z Gerbrandtem. Gadałem z Sędzią, Hagenem, od Lutero kupiłem pierścień mocy (siła +4, zręczność +4). Sprzedałem srebra dla Halvora, kupiłem starą mapę od Brahima, poszedłem do Hanny żeby wziąć od niej zadanie i oddałem jej mapę.
Wróciłem na farmę, wziąłem nagrodę od Benneta i zostałem (Ł)owcą Smoków. Zabiłem poszukiwaczy z okolicy wieży Dextera (zadanie od Torlofa), pogadałem z Malakiem, ale właśnie sobie przypomniałem, że chyba zapomniałem zrobić zadania dla Bengara związanego z Malakiem i Wilkiem. To zrobie w V rozdziale. Dostałem gulasz za wyciągnięcie Benneta więc znów +1 siły. Sagitta w III rozdziale ma smoczy korzeń więc zrobiłem miksturę siły. Wyczyściłem cmentarz przy farmie Sekoba i poszedłem do klasztoru. Zrobiłem zadanie dla Babo z hehe "dokumentami" i inne pierdoły.
Wychodząc z klasztoru wskoczyłem z mostu do rzeki i popłynąłem na lewo w poszukiwaniu Oka Innosa. Będąc już na miejscu, czyli w słonecznym kręgu, stwierdziłem że użyje deszczu ognia bo miałem chyba ze 3 zwoje, które i tak mi się nie przydadzą, a walczyć mi sie nie chciało.
Z zepsutym Okiem poszedłem do Vatrasa, potem do Pyrokara, następnie do Xardasa, który powiedział mi rówież co zrobić żeby przekonać Pyrokara. Dlatego w tej kolejności gadałem, najgorzej jak ktoś gra pierwszy raz i pogada najpierw z Xardupą, który pójdzie do kręgu, potem z Pyrokarem i trzeba lecieć do Xardasa w kręgu xD Skoczyłem na tą farmę Sekoba po książkę, zaniosłem temu Pyrokarowi i gitara.
Nauczyłem się 10% kuszy u Dragomira, oddałem młot dla Sędzi, zjadłem kolejne 25 jabłuszek dla siły i dałem Oko Bennetowi.
Z naprawioną oprawą Oka poszedłem do kręgu, Oko naprawione więc dalej już poszedłem prosto do Górniczej. Nie zrobiłem wszystkiego w tym III rozdziale, dlatego nie trwał zbyt długo, IV również będzie krótki no i w V wszystko dokończe więc pewnie będzie dłuższy.

Poprzednia część: https://www.wykop.pl/wpis/53717635/g2nk-build-kusznik-czesc-12-nowy-sprzet-czyszczeni/
Wszystkie części na tagu: #gothickusznik

#gothickusznik #gothic #gothic2 #gothic2nk
kRpt - G2NK: BUILD KUSZNIK CZĘŚĆ 13 [III Rozdział czyli Oko Innosa, Oszukiwacze i Smo...

źródło: comment_1606246346a91zXH46TS6Dy7nmu7o0LH.jpg

Pobierz
  • 13
@zlotopotoczanin: exp ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ci trudniejsi do okradnięcia mają po kilkaset sztuk złota, ale ja to robie dla expa a nie dla złota. Jakby nie było expa i mikstury many od Miltena w przypadku gry magiem to bym sie nie uczył kradzieży.
@grzes1290: nie ma znaczenia, zrób tytoń przy stole alchemicznym i możesz oddać xD Dostajesz expa 50*nr.rozdziału (mogłem oddać w 5 ale trudno już tam 100xp mniej)
@grzes1290: Grzybowy tytoń można oddać Darowi w każdym momencie, trzeba go po prostu mieć ze sobą. Na tej samej zasadzie można sprzedać tytoń miodowy Abuyinowi (ale expa dostajesz tylko za pierwszy tytoń) i można też oddać za expa tytoń ziołowy ogrodnikowi kręcącemu się za ratuszem w górnym mieście Khorinis.

@zlotopotoczanin: Na ogół kradnie się złoto, ale od czasu do czasu można ukraść coś innego - zależy to od konkretnego NPCa.
@kRpt: Nie ma sprawy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mnie też Gothic zaskakiwał takimi drobnostkami przy kolejnych przejściach, nawet jak już uważałem się w tej grze za weterana :P Przykładowo półkę skalną z eliksirem zręczności i zwojem deszczu ognia, które znajdują się nad namiotem bandytów za farmą Sekoba, odkryłem chyba dopiero przy czwartym przechodzeniu gry :D Tak samo np. półkę skalną za wieżą Xardasa.
A kojarzysz podwodną jaskinię