Wpis z mikrobloga

#gry #gothic
Chcę znowu odpalić sobie Gothic 2 NK i pochillować, jednak sama fabuła już mnie nudzi. Grałem każdą gildią, jednak chciałbym teraz spróbować jakiś ciekawy, bądź śmieszny build dla Beziego, żeby urozmaicić rozgrywkę.
  • 24
@harnasiek: tzw powerless gaming. Staraj się minimalizować zdobywany exp w zadaniach itp. Możesz też uciekać przed wszystkimi potworami xd. Jeśli się zaprzesz, możesz też nie uczyć się otwierania zamków. Zupełnie inaczej się gra, w sumie nowe łamigłówki masz
można też magiem z czarami tylko boga, ja grałem pod beliara to było ciekawie. Na końcu i tak łatwo bo fala śmierci i krzyk umarłych, ale w pierwszych rozdziałach gorzej bo tylko przyzwanie goblina i ta #!$%@? mała błyskawica totalnie nie opłacalna jeśli chodzi o wydatek many/obrażenia. No ale można też pograć pod magie wody/ognia. W sumie pod magie adanosa moze byc ciekawie bez deszczu ognia/fali śmierci na końcu gry
@harnasiek myślałem też nie raz o przejściu gry bez wydawania punktów na siłę/zręczność/mane. Staty tylko z bonusów, wydawanie PN tylko na umiejętności np języki, alchemia, runy, otwieranie zamków, zbieranie trofeów. Nie wiem w sumie jak z walką, ale można zdecydować.
@harnasiek nie chodzi o broń tylko o samą formę tj przechodzenie gry z bronią X. Zupełnie takie samo przejście gry tyle że mniejsze obrażenia, ale mając już sporo siły i dużą szanse na krytyki idzie już normalnie.
@harnasiek: zrób sobie hardcore challenge jeśli lubisz ostre granie. Polega to na tym, że:

- nie wykorzystujesz ewidentnych glitchów w mechanice gry
- nie ma taktyki save n'load
- zapis przy wyłączaniu gry, wczytanie tylko przy włączaniu (checkpointowe save są dopuszczalne w razie crashów, ale póki nie masz crasha nie możesz z nich skorzystać)
- śmierć kończy rozgrywkę