Wpis z mikrobloga

Ja wiem że może idę z motyką na Słońce, że może moje życie nie będzie tak kolorowe jak po 3 letnim pobycie w Holandii , zakochałem się i chce dla różowej wrócić do Polski. Nie wiem co mnie tam czeka , bo pochodzi z #chelm i zastanawiam się gdzie tam mogę szukać pracy? Może ktoś polecić który żadnej pracy się nie boi, przykłada się do swoich obowiązków, jest sumienny, pracowity i odnajdzie się każdej sytuacji? Każda informacja na wagę złota
  • 9
@PodniebnyMurzyn Jeśli chodzi o straż graniczną ,sprawdzają czy się nadajesz od momentu złożenia papierów, poprzez rozmowę kwalifikacyjną, testy wiedzy , testy języka, testy sprawnościowe, wariograf przez pół roku . Trochę długo by nic nie robić i być pewnym że Cię wezmą a wcale tak być nie musi. Co do ratownika wodnego , to nie umiem pływać xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@norpson: ciężka sprawa. Miasto po upadku PRL mocno podupadło. Nawet teraz jest duże bezrobocie, gdzieś z 11% Tam to nawet Ukraińcy nie chcą pracować bo normalne zarobki to 1950 jeśli cudem pracę znajdziesz. Tam to tylko budżetówka jeśli chcesz zarabiać jak człowiek, czuli chociaż 2500-3000 a nie 1950 u Janusza xD Czyli policja, straż graniczna, nauczyciel, strażnik więzienny. Zakładów jest mało. A ci co tam pracują to siedzą i trzymają się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@norpson: w desperacji szukanie pracy w kopalni Bogdanka. I codzienne dojazdy. Chociaż chyba jest jakiś specjalny autobus pracowniczy co wozi ludzi. Ale tam też się cudów nie spodziewaj bo jak się zalapiesz to jakiejś gówno firmy gdzie może ze 3 zarobisz. Ale tu mogę się mylić.
@norpson: jak koniecznie chcecie układać sobie życie w Polsce, to omijajcie Chełm z daleka, celujcie w zachód kraju. Różowa znajdzie pracę gdzie indziej, a Ty tutaj co najwyżej za najniższą bez perspektyw. Jak się poszczęści, to możesz zostać strażnikiem więziennym (jakoś niedawno robili nabór), straż graniczna to też jakaś opcja. Huta szkła kiedyś dobrze płaciła, nie wiem jak jest dzisiaj. Innych opcji raczej nie ma, chyba że chcesz dojeżdżać np. do