Wpis z mikrobloga

@qubonafide02: Oglądam właśnie stare wywiady z Binkowskim i jestem w szoku jak gość zjadł zęby na boksie.
Wywiady z lat 2000 - kulturalnie i w miarę inteligentnie wypowiadający się facet, student psychologii na uniwersytecie Wilfrid Laurier University w Waterloo, dobrze zapowiadający się bokser, jeszcze nie wiedzący o tym, że zagra w filmie Cinderella Man obok Russela Crowe.
Wywiady z lat 2010/2015 - wiesz #!$%@? słyszysz i mówie... CO MÓWIŁEM?
@mindrape Popatrz sobie dla kontrastu na wywiady choćby z Masternakiem. 14 lat w boksie zawodowym, z 20 lat w boksie ogólnie, a potrafi się wypowiedzieć jak normalny człowiek. Co prawda to nie taki sam styl boksowania i nie najcięższa waga, ale swoje też zebrał.
@andrzej-roman: Raczej bym stawiał, że przez ciągłe dostawanie w łeb coś mu się poprzestawiało. Zobacz sobie na innych bokserów. Większość ma jakieś problemy z głową, albo nawet z wysławianiem się. Ci ludzie przez ten boks są całkowicie zniszczeni i odrealnieni.
@kcrgs: @future_taylor: wydaje się, że ostatecznie to alkohol, narkotyki i leki psychotropowe. Z tym, że bardzo często urazy głowy przekładają się na nadużywanie substancji psychotropowych oraz na choroby psychiczne/cięższy ich przebieg. To wcale nie musi być tak, że trzeba jakieś wielkie wojny na ringu toczyć. Sparingi również robią swoje, a to wszystko odkłada się latami. W wielu gymach w Ameryce Północnej znacznie więcej i ostrzej się sparuje niż w Europie.
Popatrz sobie dla kontrastu na wywiady choćby z Masternakiem. 14 lat w boksie zawodowym, z 20 lat w boksie ogólnie, a potrafi się wypowiedzieć jak normalny człowiek. Co prawda to nie taki sam styl boksowania i nie najcięższa waga, ale swoje też zebrał.


@Jerry664: Każdy cios to zawsze są jakieś mikrourazy, ale myślę, że tutaj też zależy dużo od szczęścia i różnic osobniczych. Jego styl życia na pewno też przyczynił się
@mindrape No ustawiczne dostawanie po głowie na pewno mu nie pomogło. Zmierzam tylko do tego, że nie ma co składać wszystkiego na karb boksu (narkotyków też {o ile w ogóle były}). Wątpię żeby ktokolwiek tutaj miał prawdziwe pojęcie o tym, co doprowadziło do regresu Binkowskiego, poza szczątkowymi informacjami i domysłami.