Wpis z mikrobloga

W podstawówce chodziłem do klasy zarówno z chlopakiem co skakał z pierwszego piętra bo stary go gonił z nożem i palili zeszytami w piecu bo nie było czym i z dziewczyną co co pół roku jeździła na wakacje na coraz wymyślniejsze wyspy których nazwy nie znałem (a byłem dobry z geografii) i ogólnie od cholerny siana.
Każdy jest kowalem swojego losu to najbardziej niesprawiedliwe powiedzenie na świecie
#przegryw
  • 51
@Nobody32: lepiej to umieć czytać ze zrozumieniem, wyciągać wnioski i wiedzieć jak działa ludzka psychika oraz pewna ściana, z którą spotykają się różni ludzie na świece. Nie ważne jak mocno walniesz ręką w stół, jak będziesz się starał i co robił, często to za mało. Co prawda w tak bogatych krajach jak Polska, Francja czy Włochy bycie biedakiem to raczej przejaw lenistwa, ale weź pod uwagę kogoś z Sudanu albo Erytrei.
@Nowy_TonyHawk: @pasztetztrupa:

Nie każdy ma po równo na start ale każdy jest kowalem swojego losu.

Polska to kraj w którym praca za 3,5k w biedrze czy lidlu jest bez żadnych wymagań (niektórzy mówią nawet ledwo po polsku) pokój wynajmujesz za 800 z opłatami. Taki start masz nawet po nieskończonej podstawówce ¯\(ツ)
@Kotniepies: Wiadomo, że urodzenie się w Polsce to szczęście bo jest mnóstwo państw gdzie żyje się gorzej/dużo gorzej. Polska pewnie jest w TOP25 państw. Ja odnosiłem się akurat tylko do naszego kraju gdyż u nas dużo osób narzeka, a chyba nie mają świadomości że parę miliardów ludzi by się z takim polskim Januszem od razu zamieniło gdyby mogli.
@Nowy_TonyHawk: dostałem od matki złamanego #!$%@? bo całe życie była nieszczęśliwa po śmierci ojca (umarł jak miałem 2 lata), deficyt pewności siebie i całą masę innych schiz, o których nie będę się rozpisywał. Zarabiam 3 średnie krajowe i też jeżdżę z żoną i synem 2 razy w roku na urlop, co prawda nie po całym świecie, ale za granicę (loty do 5h bo nie lubię latać). Wszystko zależy od tego czy
w określonym ciągu przyczynowo - skutkowym


@Defender: Piszesz coś o ciągu przyczynowo-skutkowym, ale w swojej "analizie" nie potraktowałeś go zbyt poważnie, chociażby dlatego, że pominąłeś przyczyny tego, że ktoś np. pije, ćpa, kradnie lub ciężko pracuje. Wszystko ma swoje przyczyny, a tą podstawową jest sam organizm danego osobnika. Pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak wolna wola.

Przykłady z wychowywaniem się w biednym/bogatym domu to również mocno żenujące uproszczenie. Środowisko ma