Wpis z mikrobloga

  • 1715
Zamykamy lasy jak jest 100 przypadkow dziennie, otwieramy jak jest 500.
Zamykamy galerie jak jest 10k dziennie, otwieramy jak jest 20k dziennie xDDD
#koronawirus #bekazpisu
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chodtok: socjalizm, niszczenie wlasnosci prywatnej, wysokie podatki, zasiłki dla patusow, wszystko zależne od jedynie slusznej linii partii
Po co ja tobpisze. Pewnie nawet nie umiesz czytac
  • Odpowiedz
Widzę, że niektórym popękały d--y z powodu wydawać by się mogło prostego stwierdzenia - że zachorowania (ewentualnie zgony) to nie jedyne kryterium przy wprowadzaniu restrykcji. Otóż wyjaśniam w takim razie, jakie mogą być inne kryteria:

- dynamika przyrostów - duża liczba zachorowań jest oczywiście zła, ale dużo gorsza jest sytuacja gdy jeszcze dodatkowo codziennie się ona na przykład podwaja. Jeśli jest względnie stała - to zawsze jakiś plus. Dobrym wyznacznikiem może być tutaj średnia z kilku dni, np tygodniowa.

- wydolność służby zdrowia w walce z covidem - wiem, że jest fatalna, niemniej inne mogą być restrykcje gdy łóżek covidowych jest kilkadziesiąt tysięcy a inne, gdy jak w marcu, łózko takie było jedno. Przecież nikt nie ma chyba złudzeń, że w lockdownach chodzi o całkowite zwalczenie choroby. Tego już się zrobić nie da. Chodzi o utrzymanie jej na poziomie wydolności systemu opieki zdrowotnej.

-
  • Odpowiedz
  • 0
@Shatter a co, uważasz ze gospodarka ma się lepiej?

I gdzie napisałem że któryś się zmienił bądź nie zmienił? Część pewnie się zmieniła (na przykład doświadczenie medyków na plus, ale też niestety właśnie stan gospodarki i zdrowia psychicznego ludzi na minus) część nie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Shatter gdzie napisałem że chce otwierać?

Napisałem, że liczba przypadków to nie jedyne kryterium. Op we wpisie spruł się tylko o kryterium liczby przypadków, jakby innych kryteriów nie było. A decyzje władzy powinny być wypadkową wszystkich kryteriów. Tyle.

PS.
Twoje poprzednie pytanie "który jest na lepszym poziomie" było absurdalne, więc jak miałem na nie odpowiedzieć? Przeczytaj jeszcze raz te kryteria i przy każdym z nich sam sobie zadaj to pytanie. Na
  • Odpowiedz
@oslet: rozpisałeś się, a sensu to ten wywód nie ma w ogóle. Przecież żadnym z tych punktów rząd się nie kieruje... Dynamika przyrostów? Skąd mogą wiedzieć, jak mamy 10x za mało testów?
Stan przedsiębiorstw? Cały czas krytyczny i bezsensowne restrykcje nie pomagają.
Wydolność służby zdrowia coraz gorsza.
Jak zmieniła się wiedza o wirusie w ciągu 2 tygodni, że nagle centra handlowe są ok?
Liczba wykonywanych testów i procent testów? Liczba
  • Odpowiedz