Wpis z mikrobloga

Ilu policjantów w mundurach i w cywilu oddelegowano do działań podczas protestu Strajku Kobiet z 18 listopada w Warszawie? Zapytaliśmy również o wszelkie raporty, notatki i analizy, jakie powstały po proteście oraz wytyczne i polecenia służbowe dotyczące postępowania policji podczas protestów tego dnia.
Czekamy na odpowiedzi. Tymczasem przeczytajcie tekst Szymona Osowskiego: https://siecobywatelska.pl/wolnosc-zgromadzen-prawo-do-informacji/

Wołam:


Spokojnego weekendu!
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #strajkkobiet
WatchdogPolska - Ilu policjantów w mundurach i w cywilu oddelegowano do działań podcz...

źródło: comment_1605896116qOGCVG0vuAELlffKCnGBvp.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie mozna bylo przez ostatnie pol roku przeprowadzic podstawowych szkolen z zakresu ratowania zycia dla czesci bardziej rozgarnietych policjantow, zamiast rozpetywac polsko- polska wojne, zrzucajac wine na protestujace kobiety, narodowcow, katolikow, ateistow, prawakow, lewakow itd?
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: Witam, czy możecie wystosować podobne zapytanie odnośnie działań policji na Marszu Niepodległości. gdzie doszło do skandalicznych zachowań ze strony tej formacji skutkujących pobiciami dziennikarzy i poważnymi uszkodzeniami ciała? Mam nadzieję, ze wzniesiecie się ponad PLEMIENNE PODZIAŁY i podniesiecie równie słyszalny głos w także w tej sprawie.
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: Osobiście czekam na film(?) analogiczny do "Historia jedno marszu" gdzie udało się ładny sposób wypunktować działania "policji" - na ten moment nie mamy chyba nic o podobnej wartości. Bo bicie losowych ludzi na peronie choć skułwysyństwem jest (i życzę każdemu kto machał tam pałką wszystkiego najgorszego dla niego i całej rodziny) to dalej jest "tylko" biciem rozumianym jako środki przymusu. A nie prowokacją.
  • Odpowiedz
czy inne protesty i użycie do nich policji nie są tak samo interesujące? Dlaczego dopytujecie się o ten konkretny protest?


@marekrz:

Zacznij pytać u źródeł. To ważne kwestie. W interesie społecznym jest aby ktoś też zajął się tymi tematami. Myślę że watchdog udostępni ci adresy gdzie można wysłać zapytania
  • Odpowiedz