Wpis z mikrobloga

@thexDguy: w pierwszej pracy, tak właśnie po liceum, zarabiałem jakieś 800zl na rękę. No i? I mój wpis nie służy jako rada dla nikogo, bo żadnej rady tam nie ma.
Powiem więcej - gdybyś poczytał ze zrozumieniem a nie tylko niemądrze komentował to wiedziałbyś, że wprost zwróciłem uwagę na osoby bardzo źle sytuowane.
No ale co tam. Najważniejsze, że jak rasowy gimnazjalista napisałeś "ok, boomer".

A co do ziemniaka. Poczytaj o Auguście
  • Odpowiedz
@TatoAktywny:
dobra napiszę bez ironii, bo widzę, że średnio wyczułeś:
twój wpis to szyderstwo z osób źle sytuowanych, trąci pogardą - a to cecha ludzi małych, z gównianym ego, które chcą sobie podbudować (zakładam) lepszą sytuacją finansową. Lepsza sytuacja finansowa w starszym wieku nie jest niczym nadzwyczajnym w tym kraju.

Co do ziemniaka, poczytaj o ziemniaku, nie wiem, z wikipedii, a nie z anegdotek z
  • Odpowiedz
twój wpis to szyderstwo z osób źle sytuowanych, trąci pogardą


@thexDguy: A od tego to akurat jestem daleki. Bardzo daleki.
Jak już napisałem - przeczytaj sobie moją "dyskusję" (bo trudno nazwać to prawdziwą dyskusją) z niejakim Gienkiemzfabrykikredek. Staram mu się właśnie wytłumaczyć, że istnieją na tym świecie ludzie, którzy żyją na poziomie zupełnie innym niż Ty czy ja. I to nie są marginalne przypadki jak twierdził niejaki piastun.
Cały czas staram się przekazać tutaj tylko jedną myśl, która do wyżej wymienionych zakutych łbów nie dociera - rada "zmień pracę, weź kredyt" nie zawsze i nie dla każdego jest dobrą radą a patrzenie na całe społeczeństwo przez pryzmat korpoludka, który nie ma rodziny, piwnicę wynajmuje i jak mu się życie #!$%@? to wróci do mamy gdzie będzie miał darmowy wikt i opierunek jest skrajnym
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: Myślisz że tak łatwo będzie pozyskać niewolnika aby go okaleczać? Część ludzi nadaję się do systemu niewolniczego.

System niewolniczy nie jest dobry i nie był. Niektórzy ludzie z własnej nie przymuszonej woli zgodzą się na taki system jeśli będą mieli zapewnione podstawowe warunki egzystencji.
  • Odpowiedz
dzbanem to jesteś ty, bo to wszystko co wymieniłeś zawdzięczamy tylko i wyłącznie postępowi technologicznemu. Dzięki temu koszula nie kosztuje pół pensji, a mieszkanie w bloku jest tańsze niż chata z gliny


@jakub-dolega: I rozumiem niewolnicy w chińskich obozach pracy wszystko to mają? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz