Wpis z mikrobloga

Jak wygląda procedura podłączenia światłowodu? Wypadłem trochę z tematu bo od lat jedynie mobilny.

Mam kołowrotek z kablem na słupie przed domem ale pokój, gdzie miałby stać router, jest po drugiej stronie domu. Prucie ścian w dwóch pokojach i holu czy jak to można załatwić?

Dostawca zajmuje się całkowicie podłączenie czy daje mi kabel i radź sobie sam?

Wtyka się w normalny router czy ichniejszy?

#swiatlowod #internet #telekomunikacja #netia #orange
  • 5
  • Odpowiedz
jeśli to dom jednorodzinny to mogą pójść korytkami i pruć z drugiej strony domu. Myślę jednak, że routera dostępowego ze światłowodem nie opłaca się stawiać po drugiej stronie domu. Lepiej jak najbliżej, a potem podłączysz do niego stację dostępową i od niej już po wifi lub sam rozprowadzisz miedź po domu
  • Odpowiedz
@ATAT-2 Nie wiem jak wygląda procedura z długim kablem ale u mnie w mieszkaniu, gdzie wystarczyło z klatki się przewiercić przez ścianę, wszystko robił dostawca, przewiercił ścianę i zamontował gniazdko w mieszkaniu. Router też dali, to ONT czyli Optical Network Terminal, od zwykłego routera niemal niczym się nie różni poza wejściem na wtyczkę światłowodu.
  • Odpowiedz
Cały montaż instalacji światłowodowej przeprowadzają nasi technicy uzgadniając z Tobą wszystkie szczegóły. Po zapoznaniu się z obecnym rozwiązaniem, jakie masz w domu, technicy mogą też zaproponować optymalną lokalizację modemu.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: można zrobić jak chcesz, albo środkiem domu albo na zewnątrz, a nawet i w ziemi (na własną rękę), jak się uprzesz

najlepiej chyba na zewnątrz wokół domu, gdzieś pod dachem, albo poddaszem jak masz

jak w środku to poproś zawczasu o cieńszy kabel (OFS) albo kup sobie niewidzialny światłowód na allegro i daj go bezbarwnym klejem montażowym
  • Odpowiedz