Wpis z mikrobloga

@Transaero: nawierciłem nowe dziury w podstawkach i powiększyłem otwory w podłokietnikach, ale muszę skoczyć do Castoramy po śruby M8, bo takie otwory ma JÄRVFJÄLLET, a VALLFJÄLLET jest na M6 i takie miałem w zestawie. Jak robiłem przymiarki to wygląda kozacko. W tym tygodniu nie miałem czasu na wycieczkę do sklepu, ale pewnie w sobotę skończę i wrzucę jak to wyszło.
@Haz111: Podeślesz efekt końcowy? Powiem szczerze ... robię dokładnie to samo co Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Czy wymian na śrubki to trójkąt 3cm dół (szerokość) i 4cm górny (wysokość)?
Jakie dokładnie śrubki użyłeś w montażu (dasz fotki albo tak opisz, że jak powiem w sklepie to same się pojawią).
@Haz111: Udało Ci się już może jakoś udokumentować tę modyfikację? Przymierzam się do zakupu tego fotela z tym podłokietnikiem i powinno się obejść bez żadnej ingerencji w sam fotel prawda? Zależy mi aby nie stracić na niego na start gwarancji.
@Haz111: Dobra. Zrobiłem to. Ogólnie jest tak jak podał @Haz , tj nie trzeba ingerować w fotel, a jedynie w podstawę podłokietników. (wywiercić dodatkową dziurę i inne powiększyć). Bardzo ważne też dodać podkładki do śrub i krótsze śruby. Na pewno komfort wyższy niż z tymi standardowymi.
@gackoski: Wiedziałem, że mirko mnie nie zawiedzie i znajdę tu podobny temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przymierzałem się dzisiaj do JÄRVFJÄLLETa i właśnie nie przekonały mnie podłokietniki, które są za niskie. Te od VALLFJÄLLETa są regulowane czy tylko tak wyglądają? Mógłbyś podesłać zdjęcie fotela po modyfikacji?
@gackoski: Wczoraj kupiłem JÄRVFJÄLLET i przez pomyłkę zapakowałem do koszyka podłokietniki VALLFJÄLLET. Dzisiaj czeka mnie misja do castoramy i praca z wkrętarką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Haz111: @gackoski: Koledzy a korzystaliście też z tych plastikowych podkładek do podłokietników czy tylko metalowe pod śruby? Bo kupiłem krótsze śruby, ale widzę że z tymi podkładkami nie starczy
@gackoski: @Haz111: i jak tam panowie? te podłokietniki mają regulowaną wysokość? Mogę poprosić o zdjęcie z efektem końcowym?
+może ktoś z was eksperymentował z wymianą kółek na miękkie kauczukowe albo z matą pod fotel, żeby podłogi nie rysować?
@AnThRaX jeszcze tylko ty nie zostałeś zawołany :D Podzielisz się jakimiś informacjami na temat tego rozwiązania? Zdjęcie też byłoby przydatne. Kupiłem model bez podłokietników, bo te oficjalne są beznadziejne, a jakieś przydałoby się dorobić.