Wpis z mikrobloga

Mirasy
Testował ktoś #openvpn na xiaomi #mibox s?
Postawiłem sobie swój serwer na serwerku w ovh, openvpn działa bez problemów zarówno na telefonie z Androidem jak i na Linux/Windows - lokalne IP działają, ładnie wychodzi na świat przez ten #vpn. Ale na #androidtv w miboxie nie chce działać. Łączy się, ale nic poza tym, ani nie wpuszcza pingów na lokalnym ip które dostał, ani nie potrafi wyjść na świat. Od strony logów serwera wygląda że wszystko jest ok - łączy, autoryzuje kluczami, dostaje lokalne IP.
W trybie programisty jeszcze nie dłubałem w boxie aby sprawdzić czy poza pokazywaniem connections suceess w aplikacji podnosi chociaż interfejs tun. Może sam AndroidTv ma jakieś głupie ograniczenia. Z drugiej strony openvpn na AndroidTv wygląda na jakąś starą wersję.
Jakieś rady?
  • 4
@kodiwpigulce_pl: byłbym wdzięczny jakbyś mógł dać konfig (bez kluczy, i innych wrażliwych danych). Może jakaś opcja po stronie klienta musi być włączona
Z drugiej strony większość ustawień wysyła serwer więc pewnie to nic nie da, ale spróbować zawsze można....
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gchmurka: mam właśnie ten sam problem od parunastu minut, nie jestem w stanie teraz tego sprawdzić bo jestem nabity browarami i idę zaraz spać a problem tymczasowo rozwiązałem poprzez kabel hdmi-laptop vpn
Zainstaluj z githuba skrypt openvpn by nyr o ile dobrze pamiętam i wygenerowany config zaimportuj do openvpna na miboxie i daj znać czy trybi.