Wpis z mikrobloga

Byłem tam i się dowiedziałem. Wygląda to tak: Kawiarnia może być czynna dla gości w hotelu . Przy tej kawiarni jest hotel . Więc jeżeli wykupi się miejsce w hotelu można korzystać z kawiarni na zewnątrz budynku w czasie pandemii . Żeby wykupić miejsce w hotelu wystarczy wykupić karnet na usługi hotelowe za 50 zł . tym samym jeżeli złoży się zamówienie w kawiarni za minimum 50 zł to można z niej korzystać w czasie pandemii.

Źródło: grupa fb "Kraków - sorry że nie w temacie"
#krakow #koronawirus #polska #jedzenie #heheszki #bekazpisu
byferdo - > Byłem tam i się dowiedziałem. Wygląda to tak: Kawiarnia może być czynna d...

źródło: comment_1605641249UTF17jHsgBhk79spjI8IM9.jpg

Pobierz
  • 57
@byferdo: słyszałem o innym sposobie - kuchnia w restauracji normalnie działa dla pracowników, więc jak chcesz zjeść to restauracja "zatrudnia cię" w roli ankietera, wybierasz co chcesz jeść, wypełniasz ankietę, dostajesz tam 1zł "wynagrodzenia", płacisz za jedzenie i tyle - warunek jest taki, że musisz podać swoje dane, ratuje to jakoś restaurację, ale rozliczenie się z tego to jakieś nieporozumienie podejrzewam
@sic0r: Było głośne ale ogólnie nie wyszlo. I trochu namieszałeś. Restauracja po prostu odbijała tę złotówkę klientowi z rachunku, nie płaciła mu. Dodatkowo klient był zatrudniany na umowę o dzieło a z niej, do pewnego pułapu, nie trzeba się rozliczać.

Czy jakośtak
bardziej mnie ciekawi jak omija to ograniczenie, że usługi hotelowe można prowadzić teraz tylko dla osób przebywających w podróżach służbowych.


@byferdo: jak ktoś chce zrobić to porządnie, to można takiego gościa jeszcze zatrudnić w hotelu/kawiarni, ale podejrzewam, że klient tylko oświadcza, że jest służbowo i nawet jakby chcieli, to nie bardzo mogą to zweryfikować.