Wpis z mikrobloga

@Karol_Bovary: Panie, w takiej cenie to masz naprawdę wybór. Z takich zajebistych, to w tej cenie nawet wyrwiesz Shure SM-7. Generalnie gdzieś zostałbym w sprawdzonych w studiach firmach, jak Shure, AKG, RODE, Sennheiser, Audiotechnica. Nie wiem co też chcesz z tym robić, bo SM-7 to raczej overkill na streamy, ale jak chcesz faktycznie łądnie ponagrywać, to na pewno będziesz z mikrofonu zadowolony
@Karol_Bovary: A tak jeszcze dodam, że mikrofon od tych firm z przedizału 500-1000 zł na pewno cię zadowoli. Ale jak idzie ci np o youtube, to tutaj polecam posłuchać różnych, poszukać czego używają i tak wybrać. Jeśli chodzi o brzmienie mikrofonu to jest tu sporo subiektywności.
@TenTypZez Narazie myślę że wystarczy ten co mam, jakość pewnie nie będzie szalowa, ale po obróbce dźwięku wystarczy, a po wypłacie będę szukał jakiegoś lepszego, bo ogólnie to mikrofon do nagrywania piosenek, więc instrumenty też trochę zagłusza jakieś problemy z jakością :)
@Karol_Bovary: Wystarczy ci pewnie na początek. Jeśli chodzi o to, żeby wokal brzmiał bardziej 'pro', to sporo robi kompresja dynamiki, poczytaj jak to robić. Do tego ważniejsze od sprzętu jest, żebyś miał jak najciszej w tle i mało dźwięku odbitego, jeżeli nie masz pomieszczenia z dobrym pogłosem. Nawet dobrze sprawdzają się do tego chałupnicze patenty, typu nagrywanie w dużej szafie z ubraniami :P