Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad wyborem książki na prezent dla mojej mamy. Ogólnie kiedyś czytała dość sporo ale od paru lat prawie nic i ostatnimi czasy coś tam wspomina że chciałaby coś poczytać ale nie ma pomysłu co... i tutaj przyszedł mi do głowy pomysł aby kupić jej jakąś książkę która z powrotem "pchnęła" by ją w świat książek. Najbardziej myślę nad "Na wschód od Edenu" Steinbeck'a. Z opisu wynika że może jej się spodobać - duży nacisk na aspekt psychologiczny bohaterów, emocje, relacje. Nie czytałem nigdy tej książki dlatego z chęcią poznałbym opinię osób które ją czytały czy jest rzeczywiście warta uwagi na co wskazują oceny w sieci. Również jak ktoś poleca jakąś inną książkę tego typu chętnie wysłucham propozycji z argumentacją ;)
#ksiazki #czytajzwykopem #prezent
  • 4
@vaars: „Na wschód od Edenu” jest bardzo warte uwagi, ale mam wątpliwości co do tego, czy wciągnie mamę, która – jak rozumiem – potrzebuje czegoś pochłaniającego i zaostrzającego apetyt na więcej. Steinbeckowi nigdzie się nie śpieszy, snuje się to mozolnie, po 300, 400 stronach właściwie kończy się dopiero wstęp, to raczej powieść z gatunku "to trzeba usiąść na spokojnie". W ostatnich kilku latach (czyli jest szansa, że Twoja mama nie czytała