Wpis z mikrobloga

@iErdo:
tarcza ma ratować przed bankructwem czy " ja też prowadzę firmę"
jakby napisał " mamy ogromne problemy i tarcza ratuje nas przez zwolnieniem wielu osób" to bym zrozumiał ale argumenty typu:
-bo inni
-mam firme
-długo już mam firme
-inni tez dostali
-nie jestem polityczny bo na tym bym stracił $$$
-mówiłem już że inni też dostali
-poniżej link osób którzy też dostali
-czy już mówiłem że nie tylko ja
@Madoxxx: jeśli zatrudnia 6 osób i niech zarabiają około 5k netto (jak ktoś jest grafikiem to pewnie tyle zarabia) to daje to 576 000zl (brutto - bo pracodawca płaci pełna kwote a nie tyle ile dostaje pracownik na rękę)

Po prostu pół miliona wydaje się duzo ale jak się zastanowić nad działalnością to już nie do końca tak jest.

Pół miliona zysku to duzo. Pol miliona przychodu to już nie koniecznie.
@korin_: Tylko że on nie napisał ze zatrudnia x osób i potrzebuje tych pieniędzy na pokrycie x% jego kosztów. Zamiast tego wolał skupić się na tym że inni też dostali. Więc jak spojrzymy na listę podmiotów które otrzymały wsparcie to m.in cała masa teatrów dostała mniejsze lub porównywalne wsparcie do takiego Bednarka. Nie znam się ale prawdopodobnie teatry zatrudniają więcej niż 6 osób i w czasach prosperity nie mogły liczyć na
@iErdo: Bednarka nie szkaluje za to, że wziął jak dawali, pewnie sam też bym brał, ale IMO pokazuje to jak absurdalnie wygląda pomoc państwa dla firm, jak nieefektywnie są rozdzielane środki, że jedni dostają sute dotacje, a inni moglą liczyć tylko na ochłapy.

jeśli zatrudnia 6 osób i niech zarabiają około 5k netto (jak ktoś jest grafikiem to pewnie tyle zarabia) to daje to 576 000zl (brutto - bo pracodawca płaci
@iErdo:
„Gratuluję wszystkim, którym udało się dostać dofinansowanie na przyszłe branżowe działania. Wierzę, że mądrze je wykorzystacie i nie będziecie zmuszeni ich oddać z powrotem.” O to się rozchodzi Panie Bednarek - to chyba powinien być hajs na ratowanie biznesów w branży kulturalno-artystycznej a nie #!$%@? na inwestycje branżowe (!). W tym samym czasie aktorki teatralne idą pracować do sklepów meblowych i nie dostają takiego wsparcia. Bednarek za sama reklamę w