Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
Chciałbym pochwalić służby miejskie w #warszawa i aplikację #19115 Zgłosiłem usterkę w postaci wyłamanego słupka przy przejściu dla pieszych, który zagrażał bezpieczeństwu ludzi, bo kawałek ok 10 cm nadal wystawał z chodnika i można było się przez to przewrócić.
Wystarczyło 45 minut (widzę wszystko przez okno :) ) i służby na bombach podjechały i zabezpieczyły to miejsce i jak znam ich działania to najpóźniej jutro zamontują nowy słupek.

Tak to powinno wyglądać w każdym mieście. A może wygląda i ja zachwycam się normalnością?
Hej, #gdansk #krakow #wroclaw czy #poznan jak to u Was wygląda? Takie proste usterki szybko miasto naprawia?

#pozytywnie #miasto #drogi #infrastruktura #bezpieczenstwo
  • 14
@marian1881: w Krakowie tak samo, ale zwykle są szybciej, w 10-30 minut, ale wiadomo zależy to od pory dnia. Dostałem nawet numer od ekipy drogowej z informacją, że mogę zgłaszać im bezpośrednio takie usterki.

No i co ważne, słupki od razu zabierają z magazynu, więc nie zostawiają nieskończonej roboty, tylko montują od razu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wychwalany: O co Ci chodzi? Jakie mandaty? Przecież służby miejskie to nie tylko straż miejska. Do słupka przyjechała zapewne jakąś służba drogowców.

@holan: Niestety nie wszystko działa jak powinno, bo mam też wiele przykładów, gdzie załatwienie jakiejś sprawy trwało długo lub w ogóle. W kwestii przepełnionych koszy (obrzeża miasta nad kanałem) to miałem przypadek gdzie odpisano mi, że nie ma w tej chwili budżetu na częstsze opróżnianie koszy.

Niemniej warto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DOgi: Wyłamane słupki u mnie montują w ciągu 1-2 dni patrząc po kilku moich zgłoszeniach. Tutaj pewnie była to jakaś ekipa od zabezpieczenia, bo postawili tylko na tym co wystaje z chodnika biało-czerwony plastikowy słupek, aby nikt się nie potknął. Może jakieś znaczenie miało to, że do zgłoszenia nie załączyłem zdjęcia, więc najpierw przyjechał ktoś, aby to zweryfikować?

Jest jednak coś co mnie #!$%@? - obojętność ludzi. Ten słupek został wyłamany
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@modzelem: Dobre :) U mnie też bywają takie kurioza. Na szczęście większość zgłoszeń jest realizowana w miarę ok. Nie dotyczy terenów PKP czy Wód Polskich, bo im to miasto może tylko przekazać informację.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@modzelem: Dobrze wiesz co jest najsłabszym ogniwem w każdym systemie - człowiek i komunikacja, a wiadomo że z urzędnikami jest różnie.
Z miesiąc temu zgłosiłem graffiti przy metrze. Odpisali, że nie ma pieniędzy, ale i tak zamalowali :)