Wpis z mikrobloga

@carving85 @virusriddle @leesiuu @Lukama @Scottie-33 Nie wygląda żeby całe zbrojenie poszło, oglądałem kilka razy i nic nie zauważyłem (nie wiem czy mlody słoniem nie zawadził), obstawiam że krata słupa nie była związana ze zbrojeniem ławy i największe przesunięcie nastąpiło w ramach strzemion.

Swoją drogą jeśli byłaby tak zawalona ława że nie ma otuliny ciekawe co w takim przypadku należy zrobić? Rozebrać? Dolać? Jakieś żywice?
  • Odpowiedz
  • 1
@szymciak dawno temu na budowie jak byłem to kierbud kazał raki (widoczne zbrojenie na zewnątrz) obrabiać na nowo. W sensie szalowane było z zapasem i zalewane jeszcze raz coś jak gips na rękę
  • Odpowiedz
ława że nie ma otuliny ciekawe co w takim przypadku należy zrobić


@szymciak: jeśli chodzi o otulinę, to bym założył że jest, bo jest chudziak, to na ziemi nie leży, a z boku trzeba odkopać i ewentualnie dolać...
  • Odpowiedz
36:10 i dalej. 36:15 słup jest na swoim miejscu.36:22 słup przesunięty, potwierdzone 37:06. Rzadki beton, nie związanie kraty/słupa ze zbrojeniem plus brak doświadczenia lejącego i fala słup porwała aż do strzemiona. Ciekawe czy krata opadła.
  • Odpowiedz
W ostatnim filmie ŁB mówiąc o tych przesuniętych słupach (ocenił, że prawy jest przesunięty o ok. 20 cm) twierdził, że nic się nie stało, że KB na miejscu "przeliczył" i słupy są tak naprawdę niepotrzebne, ale skoro już są, to on (ŁB) będzie je ciągnął do góry. Ale patrząc na rzut, widać że przesunięcie słupa spowoduje zmniejszenie otworu okiennego w salonie. Słupy są prawdopodobnie po obu stronach tego szerokiego otworu, więc twierdzenie,
berman - W ostatnim filmie ŁB mówiąc o tych przesuniętych słupach (ocenił, że prawy j...

źródło: comment_1605340994any7xWHjxGpT2YKH4aiXPf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@berman: Faktycznie, przecież te słupy to pewnie miały być przy oknach. Ciekawe co teraz wymyśli. Pewnie powie inwestorom że ma duże okna u siebie i to się nie sprawdza więc zrobił im mniejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kowal02: Ma dwa wyjścia: 1.Omówić problem z projektantem konstrukcji ew. kierownikiem budowy (głównie chodzi o to przesunięte w ławie zbrojenie i zmniejszoną otulinę) i naprawić to oraz uzgodnić z inwestorami, czy im pasi trochę węższy otwór okienny (drzwiowy) w salonie. 2. Budować dalej jakby nigdy nic.

No chyba, że wymyśli trzecie wyjście, ma przecież sto pomysłów na minutę :)
  • Odpowiedz
@kowal02: Oczywiście. To wpłynie na całą elewację budynku. Gdyby chciał zostawić z przesunięciem, musi "zsunąć" otwory okienne z obu stron, żeby było symetrycznie. Poza tym teraz widać, po co są te słupy, nad otworem na parterze, ale pewnie i nad oknami na piętrze łączą się z wieńcem. Wyzwanie przed ukaszkiem: przyzna się i skuje z-----y fundament, czy poleci dalej?
  • Odpowiedz