Wpis z mikrobloga

@berman: pewnie jest jeszcze opcja żeby na ścianie fundamentowej zrobić wieniec i słupy na parterze zrobić już na odpowiednim miejscu

kurde, 20 cm to pewnie tyle co od zbrojenia do ściany wykopu - czyli jak o 20 cm pchnęło też zbrojenie ściany prostopadłej to tam się oparło o wykop i prawie nie ma otuliny wokół zbrojenia
  • Odpowiedz
Nie jestem konstruktorem, więc nie wiem, czy słup od wieńca na ścianie fundamentowej spełni taką samą rolę, co słup od ławy fundamentowej. Choć podejrzewam, że takie sztukowanie jest możliwe.
20 cm - tak jak piszesz, jeżeli szalowanie ławy było na 60 cm, a zbrojenie miało szerokość 20-25 cm (nie pamiętam, ile mówił że ma między prętami) - to zbrojenie jest teraz przy samej ścianie wykopu, w dodatku pewnie zsunęło się z tych
  • Odpowiedz
@kowal02: Przesunęły się oba słupy, razem z całym zbrojeniem w tej ławie (koniec belki zbrojenia dochodzi po prawej do ścianki wykopu, widać to na zdjęciu w wątku u astriego). Kierunek przesunięcia jest taki, jak narysowałeś, ale 20 cm to dużo mniej, niż narysowałeś, i wieniec w prawym górnym rogu zaznaczenia powinien się zmieścić. Z tym, że ukaszek musiałby zsunąć te okna o łącznie 40 cm, tak jak napisałem wyżej - co
  • Odpowiedz
@berman: @kowal02: @virusriddle: podsumowując, gościu walnął takiego babola który skutkuje tym, że okna będą musiały mieć inną odległość między sobą niż jest to w projekcie, ciekawi mnie jak z tego wybrnie do końca tej budowy i czy już się do tego nie odniesie czy zostawi bez echa bo to, że te słupy nie są po środku swoich ław widać na filmie i screenach i już pominę mój screen gdzie
  • Odpowiedz
@kowal02: nie rozumiem jak przez kilka wpisów na youtube można się nie skupić na robocie i ustawić słupów w osi - przecież to elementarz ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@kowal02: Jak możesz, szefu by nigdy tego nie zrobił stałemu elektoratowi! Oczywiście zdarzają się wypadki losowe: baterie się kończą w kamerze, zepsuje się LTE na bazie, a może ktoś zachoruje (nie daj Bóg). Tak bywa, proszę mi wierzyć.
  • Odpowiedz
@virusriddle: w 39:11 widać że koniec jest przesunięty, ale dalej jest poprawnie.

Moim zdaniem za długa jest belka. Patrząc z zewnątrz ktoś wymierzył słupy zaczynając od prawej. A inna osoba zobaczyła że belka z lewej jest za blisko szalunku i przepchnęła całą belkę w prawo razem ze słupami.
  • Odpowiedz