Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@arniszwarz: Nie zgodzę się z @motoinzyniere. Pierwsza fala emigracji po wejściu do UE przy bardzo mocnym funcie względem złotówki, nawet przy najgorszych zarobkach, poustawiała się w UK, albo w Polsce. W Wielkiej Brytanii dlatego, bo chociażby dostając jakieś mieszkanie z councilu (takie nasiejsze komunalne) mogli je wykupić na całkiem preferencyjnych warunkach.

W Polsce natomiast, bo właśnie funt był po ok. 6.5 zł.

Czy polecam na dziś? Zależy co potrafisz. W
@darck: W 2005. Programista "starszy" w Polsce zarabiał 50000 PLN rocznie brutto, a mediana w UK, to jakieś 38000 GBP wtedy wynosiła przy kursie 1 GBP = 5,7 PLN. Tzn zarabiali w UK 216600PLN.
Ponad 4 razy tyle.
No tak, nigdy się nie opłacało.
@motoinzyniere: To ciekawe, skoro średni dochód na rodzinę w UK, to 2600 GBP na rękę. Tzn połowa nie ma żadnych oszczędności. Z drugiej strony pewnie połowa rzeczywiście nie ma oszczędności, ale to przez styl, życia, a nie dlatego, że nie można ich mieć. Patrz Polscy emigranci oszczędzający przy byle jakiej pracy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mielonkazdzika: Owszem, sam takich nie lubię.

Myślę, że programiści stosunkowo rzadko uderzają na chwilę obecną do UK. Chyba, że uda się praca zdalna z Polski jako b2b.

Natomiast odpowiedziałem OPowi tak jak odpowiedziałem - ludzie nie dzielą się na programistów, programistów i specjalistów (jak to jest na wykopie). Bez doświadczenia, kwalifikacji, przez te 2 - 3 imigrant w UK jest skazany na #!$%@?ę po magazynach. I to tylko wtedy, gdy przez
@darck: Średni, a programista to nie jest średni dochód. Średni nie znaczy też to samo co 'w klasie średniej'. Ty gdybasz, a ja Ci mówię jak jest - głównie na swoim przykładzie.
Połowa nie ma oszczędności - zgadłeś. Jakby moja żona nie pracowała, też bym nie miał.
@arniszwarz: mam kumpli inzynierow, programistow i roboli w uk. programista ma 50k gbp rocznie, inzynier 40k gbp, i pato ziomki z pensja 25k gbp. Wszyscy sobie chwala wiec zalezy to tylko od Twojego poziomu zycia i oczekiwan. Nie ma tu idealnej odpowiedzi. Imo oplaca sie zeby potem robic zdalnie z jakiegos taniego kraju dla ludzi z uk ale to jest powoli wykonalne nawet nie wyjezdzajac z kraju.. no i mysle ze