Wpis z mikrobloga

@nobrainer: ludzie liczą to tak, że jak przystąpią to co miesiąc będą wybierać te kilkanaście złotych więcej a reszta trudno bo to "przeciez nie były ich pieniądze".
  • Odpowiedz
@nobrainer: @ksiak: sam byłem wielkim przeciwnikiem takiego wynalazku jak PPK, ale w sumie zacząłem się powoli do tego przekonywać. Wiadomo, że jak państwo coś oferuje to jest to podejrzane i tak cały czas myślałem (i dalej tak myślę), ale z drugiej jednak strony to jest III filar a nie II jak OFE; w każdym momencie logujesz się do konta jak do banku i jak coś nie pasi to
  • Odpowiedz
@jabukasiga: dla mnie to jest i tak wydmuszka by wyciągnąć więcej kasy od ludzi. Ale jak to policzysz to jesteś w stanie coś dla siebie ugrać jednak to będą grosze. Pytanie czy dla tych groszy warto?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@nobrainer: 70% nie potrafi liczyć. ¯\_(ツ)_/¯

Jak będziesz co miesiąc wybierać środki z PPK to będziesz 1% pensji netto do przodu (nawet po karnych podatkach).

Oczywiście jak umówisz się z firmą, że dadzą ci ten minimum 1% podwyżki co rok to się nie opłaca bawić w PPK.

Jedynym argumentem za zostaniem w PPK (ale tylko na kilka lat) jest chęć zakupu mieszkania na kredyt w najbliższym czasie. Wtedy możesz za
  • Odpowiedz
Jedynym argumentem za zostaniem w PPK (ale tylko na kilka lat) jest chęć zakupu mieszkania na kredyt w najbliższym czasie. Wtedy możesz za niewielką opłatą (19% podatku od zysków - nie składek) wyjąć wszystkie środki (twoje, firmy oraz państwa), bo innych sankcji za niezwrócenie tej pożyczki (0% na maks. 20 lat) nie ma w przepisach. Zawsze to kilka tysięcy mniej do wzięcia w oprocentowanym kredycie hipotecznym.


@Tytanowy_Lucjan: o ile zanim
  • Odpowiedz
Jak dla tych groszy nie warto, to przelewaj mi co miesiąc te grosze. Chętnie przyjmę :)


@Just_Think_More: trzeba jeszcze policzyć różne wartości dla kwoty 5000 brutto dostaniesz około 52,- miesięcznie. Mało nie mało lepsze to niż nic tylko naprawdę dla niektórych to średni interes się z tym babrać.
  • Odpowiedz