Wpis z mikrobloga

Pytanie do urzytkownikow ps i xbox. Wydaje mi się że na fali kiedyś ogromnej popularności, a przez to siła przyzwyczajenia większość wybierze ps5.

Jestem od wielu lat posiadaczem PS3 i xbox360. Mam po dwa egzemplarze każdej konsoli. Nie kupiłem PS4 ani Xbox one ponieważ w momencie gdy wchodziły na rynek, PS3 było dla mnie wystarczające. Teraz natomiast jako ojciec czwórki dzieci (3 chłopców i jedna dziewczynka) wybór nie jest ani prosty ani oczywisty.

Najmłodsi (4_6 lat) grają w Minecraft na PS3 i w Skylandersów na Xbox. Starszy syn jak szalony robi zakupy na ps store i ciągle narzeka na to że zmuszony jest grać na starych sztruclach, przez co nie może grać z kolegami online. Córka jako najstarsza uważa że najlepszym wyborem byłby Xbox poniewaz mają tą konsole jej znajomi. W tym momencie mam kupione około 30 tytułów na ps store i około 40 na płytach. Co do xboxa, mam około 70 płyt plus jedna z konsol jest " zpiracona' i ma około 20 gier na dysku.

Przez to że Xbox ma możliwość odczytu gier że starych płyt jest dla mnie rewelacyjna opcja. Na ps mam całą serię assassin's które bardzo lubie( bez dwóch ostatnich) i jeśli kupiłbym ps5 będę zmuszony kupić ponownie np. Black flag.

Przez to wszystko Xbox wydaje się lepszym rozwiązaniem ale nie potrafię zrozumieć idei gamepassow i mam wrażenie że jeśli kupię xboxa to będę musiał płacić kolejny abonament co już nie jest tak fajna opcja( kupują ps5 nie płacę za możliwość gry online).

Jeśli jest ktoś kto ma własne spostrzeżenia to byłoby miło gdyby się ze mną nimi podzielił :)

#xbox #xboxone #ps5 #playstation #ps4 #konsole
  • 26
@roberto07: a ps mam całą serię assassin's które bardzo lubie( bez dwóch ostatnich) i jeśli kupiłbym ps5 będę zmuszony kupić ponownie np. Black flag.

kupisz ps5 zeby grac w black flag sprzed nie wiem ilu lat? masz nowa valhalle, masz ostatnie oddysay i origins a ty bedziesz ogrywal black flag z ps3? powaznie?

ps5 jest praktycznie 100% kompatybilne z ps4. xbox jest kompatybilny z ostatnim xboxem, z 360 chodzi bodajze 500
@roberto07: na Twoim miejscu bym rozwiazal to tak, kupujesz PS5 skoro masz tam trochu gier i chlopaki ciskaja na nim, i oplacasz Game Passa, na ktorym mozesz grac nawet na tablecie co jest fajne. W sumie oplacajac game pasa do grania na xboxie nie potrzeba samego xboxa.
Ewentualnie dokup te bieda edyszyn (series s) dla tych plyt co masz za jakis czas.

Olej co pisze dziecko z wodoglowiem, to tagowy przyglup.
@hekktik: Lubie ta gre :) Masz racje ze pewnie nie bede gral w black flag ani rouge maja valhalle, jednak jest to troche smutne, ze majac ps5 nie bede mogl odpalic swoich gier zakupionych w ps store na ps3.
@Dante27: Totalnie sie pogubilem. Niestety przy czworce dzieci prawdopodobnie bede musial zrobic tak jak piszesz z tym ze dokupie tez sama konsole xbox bo starsi nie dadza swoich komputerow mlodszemu rodzenstwu, a mlodsi zawsze mysla ze ci starsi maja lepsze rzeczy :)
@roberto07:
No z tego co widzę masz duży dylemat, postaram się to rozbić

Starszy syn jak szalony robi zakupy na ps store i ciągle narzeka na to że zmuszony jest grać na starych sztruclach, przez co nie może grać z kolegami online


To jest mocny argument na ps5, niedługo psnow wejdzie do polski wraz z opcją osobnego kupowania gier więc obstawiam że to przejdzie prędzej czy później i biblioteka tych gier
@daeun: wydaje mi sie, ze nie jest tak. Maja jeszcze swobodny dostep do ipadow tzn, kazdy ma swojego :) Co do wychowania i gier mam prawdopodobnie inne podejscie niz Ty. Moim zdaniem gry takie jak minecraft swietnie rozwijaja wyobraznie, sam nie przepadam ale niekiedy gram w to z najmlodszymi. Do tego gry typu wyscigi, latanie jakims malym samolocikiem itp to swietna zabawa. Gra Skylanders to swietne polaczenie zabawy wirtualnej z otaczajaca
@SniffTheShark: na playstation wiem ze nie trzeba bo z jakies 10-11 lat temu gralem sporo online na ps3. Jednak nie wiem jak jest z xboxem bo czytajac reklamy mam wrazenie, ze aby w cokolwiek pograc musze miec konto gold
@Snaki: Dzieki za swietna odpowiedz. Poki co postanowilismy ze na razie synowi 11lat kupimy uzywane ps4, bo jak sam stwierdzil, dla niego jest spoko, a corce serie s(bo jej chodzi tylko o to zeby miec to samo co kolezanki), mimo ze ja kierowalbym sie raczej sentymentem w srone ps