Wpis z mikrobloga

G2NK PORADNIK: BUILD KUSZNIK CZĘŚĆ 4 [Gildia złodziei i wycieczka z Laresem #1]


Po powrocie do miasta poszedłem prosto do Lehmara w celu pożyczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) jego księgi z długami w sposób następujący Oddałem ją Thorbenowi, dzięki temu nauczył mnie otwierania zamków z a d a r m o. Odkupiłem ją, oddałem Coragonowi (dostałem piwko +3hp, mana +1), znów odkupiłem i oddałem Hannie, za co dostałem mieszek z kluczem do skrzyni na wyspie ze skarbami złodziei.
Zrobiłem zadanie dla Ignaza, doświadczenie wykonałem na nim samym okradając go, a następnie rzucając czar.
Oddałem paczke Baltrama Nagurowi, poszedłem do Halvora z notatką wyjętą z ryby, zagroziłem więzieniem, ale poszliśmy na ugodę. Po przespaniu się wróciłem po pieniądze do Nagura. Dzięki temu zdobyłem przychylność trzech złodziei, zaczepił mnie Kardif i powiedział o gościu czekającym za domem Halvora.
Za domem czekał Atilla, od którego dostałem klucz do kanałów oraz 300XP (więcej niż w przypadku gdy spotykamy się z nim po wsypaniu któregoś ze złodziei).
Po drodze wstąpiłem do magazynu w porcie, strażnik padł na 4 strzały z kuszy. Zabrałem paczkę ziela, która przyda się na farmie Onara.
Wskoczyłem do wody i wszedłem do kanałów. Dostałem spam ciosów od 5 szczurów i prawie umarłem, okazały się największym wyzwaniem jak do tej pory ( ͡° ͜ʖ ͡°). W pomieszczeniu gdzie jest posąg Beliara i z którego wybiegają szczury otworzyłem skrzynię i zabrałem skradziony łuk Bospera oraz srebra Coragona. Dostałem się do Cassi, dołączyłem do nich i oddałem pierścień Constantina, który ukradłem wcześniej po drodze. Dzięki temu przeszedłem ich próbę. No i dostałem zadanie z krwawymi pucharami.
Po powrocie, tym razem przez nocleg Hanny, poszedłem do Darona i oddałem zupełnie bezinteresownie ( ͡° ͜ʖ ͡°) 1000szt złota naszemu księdzu w czerwonej sutannie. Oddając 20 ofiar po 50szt złota dostajemy najwięcej bonusów: 85HP, 2 many, 1PN.
Zadania: powiedziałem Hakonowi, że rozwiązałem problem z bandytami. Oddałem srebra dla Coragona i łuk dla Bospera.

Wycieczka z Laresem #1

Wybrałem się z Laresem do magów wody żeby zanieść ornament. Generalnie nudy przez większość czasu. Wykorzystując, że przy jaskini z cieniostworami jest postój, przyprowadziłem jednego Laresowi, a drugiego zabiłem sam. Zapomniałem o odpowiednim tempie wyprowadzania ciosów dla cieniostwora (nie można zbyt szybko) i kilka razy umarłem. Nagranie jakby ktoś nie wiedział.
Przy moście (kolejny postój) zebrałem swoją nową kuszę 60siła:90dmg (picrel).
Będąc już na wykopaliskach przyprowadziłem Laresowi cieniostwora spod drzewa, 3 jaszczury oraz 2 ogniste jaszczury. (picrel)
W podziemiach nie było problemów, szkielety gobliny wyciągałem pojedynczo. Pogadałem z Saturasem, wziąłem klucz do poratalu od Merdariona, mape i zadanie od Nefariusa.
Wyszedłem jeszcze na teren wykopalisk, opróżniłem skrzynie w piramidach i udałem się do jaskini (picrel). Całkiem sporo expa, czarne gobliny na strzał z kuszy, wojownik na dwa. W drugiej odnodze pełzacze na dwa strzały, wojownika pokonałem mieczem bo z kuszy trzeba zbyt wiele strzałów abym zdążył go zabić zanim podejdzie. Po otworzeniu skrzyni i zebraniu skarbów (w skrzyni jest mieszek, w którym znajduje się całkiem dobry pierścień ochrony) ożyły rozsypane golemy, jednak pojedynczo nie sprawiały problemu, trzeba je zacząć bić zanim się poskładają w całość.
Wróciłem do podziemi, otworzyłem drzwi kluczem od Merdariona i wszedłem do portalu, dzięki temu pojawiłem się obok miasta.

PS: Jak widać zwiększyłem siłę o 8, ale zapomniałem dopisać w trakcie.

!Widziałem, że w ostatniej części było pare błędów w zdaniach. Zwracajcie mi uwagę ( ͡~ ͜ʖ ͡°)Jak będę zmotywowany większą ilością plusików niż wczoraj to napiszę i wrzucę jeszcze dzisiaj Piątą, trochę krótszą, ale całkiem ciekawą część ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poprzednia część: https://www.wykop.pl/wpis/53437461/g2nk-poradnik-build-kusznik-czesc-2-pierwsza-kusza/189549849/#comment-189549849

#gothickusznik #gothic #gothic2 #gothic2nk
kRpt - G2NK PORADNIK: BUILD KUSZNIK CZĘŚĆ 4 [Gildia złodziei i wycieczka z Laresem #1...

źródło: comment_1605022315ofYRUvHd7NMShYpKuG9UV8.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
PS Po co nagrania? W razie pytań "no ale jak ty cieniostwora/orka/szkieleta rozwalasz teraz?" Screeny również wrzucam w razie pytań o którą jaskinie chodzi, gdzie leży kusza itp.
  • Odpowiedz
@kRpt: No właśnie mówię, że był poradnik, a teraz jest poradnik+opis przejścia+screeny+filmiki jak przejść. Poradniki GOLa się chowają.
  • Odpowiedz
Podoba mi się to, że mimo grania już wieeeele razy najczęściej to jest kręcenie sie to tu, to tam, a tym razem jak to opisuję robię wszystko jakoś tak ładnie, po kolei, te części są fajnie podzielone, w każdej skupiam się na czym innym i to wszystko tak sie ładnie łączy.
  • Odpowiedz
@betrayero: Właśnie nie mogę się zdecydować w co dawać, bo z jednej strony dałbym w kusze, z drugiej w co innego itd. Ale już niedługo, jeśli chodzi o granie to jestem na etapie 7 części i zaraz będe się uczył.
  • Odpowiedz