Wpis z mikrobloga

@sindram widać bóg tak chciał żeby na świecie reprezentował go ośliniony niekontaktujący starzec tak żeby kościółek mógł spokojnie zajmować się tym w czym sprawdza się najlepiej czyli ruchaniem dzieci na masową skalę i oszustwami finansowymi. Gdyby to było złe to by inaczej świat stworzył ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Alcoholic_Desacrator: Cóż, faktycznie mógł zrezygnował, a nie twardo siedział ledwo żywy na sancte sedes. Być może myślał ze kuria rzymska i Dziwisz są spoko i samo sobie ogarną, a tu dupa.
Niemiec chciał coś zmienić, ale zdał sobie sprawę ze sam nic nie zrobi, a i jest już za stary by się użerać z karakanami.
Wybrali Argentyńczyka, bo być może sobie zdawali sprawę ze Latynosi lubią duzo gadać, ale twardo popracować
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: w czasach gdy lecial w telewizji na zywo, i gdy jezdilo sie na "papieza" gdy byl w Polsce, przez mysl mi nie przeszlo ze przyjdzie mi tlumaczyc przyszlemu pokoleniu ze nie byl zly, i przekonywac do jego wielkiej charyzmy - to bylo tak oczywiste ze terazniejsze ataki na jego osobe sa poprostu zalosne i abstrakcyjne
  • Odpowiedz
@nemis:
Bo na wykopie raczej nie siedzą osoby 40 ani 50 plus.
Ja już najmłodszy nie jestem, a papala kojarzę li tylko jako ledwo żywego pielgrzymkowego dziadka, który wówczas nie był ani wybitnie charyzmatyczny, ani nie wyglądał i mówił jak intelektualista.
Dla młodszych którzy zupełnie nie pamiętają, kult papala jaki wokół niego narośl jest zupełnie smieszny, stąd cenzopapal
  • Odpowiedz
@sindram: ja jestem 30 plus i pamietam dobrze

kult ok, rozumiem, jest w tym przesada, ale mimo wszystko byla to osoba ktora potrafila wzbudzic w drugiej nawet milosc. Mnie jego smierc mocno bolala, czulem jakby odszedl ktos bliski.

Atakowanie go i wyszydzanie moge porownac do hipotetycznej sytuacji ze za 20 lat, ktos bedzie tak robil z hmm... Tadeuszem Sznukiem, albo z Lewandowskim, chociaz to i tak duzo mniejsza skala. Chodzi mi
  • Odpowiedz
@nemis: Nie bardzo mogę się z Tobą zgodzić, choć po części masz pewnie rację.
Ja mam 30 lat i pamiętam jeszcze ten kult. Kiedy umarł też było mi smutno i nieswojo, chociaż nigdy nie byłam na żadnej mszy, czy dniach młodzieży itp. Na tamte czasy to było coś niesamowitego. Polak wyrwał się z tej naszej czarnej dziury i został papieżem, cały świat usłyszał o naszym kraju, ludzie zaczęli wierzyć, że my
  • Odpowiedz
@srebrna_sylfa: Mysle ze sprawa pedofilii w kosciele nie miala miejsca tylko za czasow JP2 ale duzo wczesniej i ciagnie sie po dzis dzien. Doszukiwanie sie skojarzeń z akurat tą osobą nie dzieje się przez przypadek i ma dość silne motywy. Pytanie kto na tym ma skorzystać. Zawistni na PiS i kościół, histrioniczne julki czy w jakikolwiek sposób poszkodowani.
  • Odpowiedz