Wpis z mikrobloga

#zdrowie #lekarz

Od tygodnia nie jestem w stanie usiedzieć w fotelu w jednej pozycji dłużej niż 5 minut z powodu żylaków odbytu ( w złym scenariuszu przewiduję raka odbytu). Kilka miesięcy wcześniej zdarzało mi się krwawić z odbytu jasną, czystą hemoglobiną podczas wypróżniania. ( około 4 razy). Chcę pójść prywatnie szybko zrobić potrzebne badania u proktologa. Byłbym wdzięczny Wykopkom za opinie dotyczące tego wrzodu na dupie - ja anonek 29 lat, nadwaga, siedzący tryb życia.

Ps. krem procto-glyvenol nic nie pomógł, czopki proktosedon trochę
marxyz - #zdrowie #lekarz 

Od tygodnia nie jestem w stanie usiedzieć w fotelu w je...

źródło: comment_1604960228nR0w7N0GbUHdgDbmfzt9sL.jpg

Pobierz
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marxyz: zadzwoń do swojego lekarza rodzinnego i opisz to co Ci doskwiera. Ja usłyszałem że jeśli problem nie ustąpi to trzeba będzie zrobić badanie. Ustąpiło dosyć szybko, co prawda po miesiącu było trzeba odnowić kurację ale trwało to może ze 2 dni.
@marxyz: Poza konsultacją lekarską (proktolog) i zaleczeniem, codzienne (oczywiście bez przesady) działania (z autopsji):

1. Higiena odbytu, mycie i osuszenie, także ujścia (poza domem stosować papier toaletowy nawilżany).
2. Smarowanie maścią poślizgową ujścia odbytu, po umyciu:) Polecam bo używam, Hauptbalsam z Arniką.
3. Odżywianie zbilansowane, musi zawierać błonnik, np. całe marchewki, pełno ziarniste pieczywo np. Pumpernikiel (szukać z małych wytwórni, nie jakieś masowe śmieciówki korporacyjne). Przerabiać owoce np. jabłka w musy
byłem u proktologa, w miarę te same lekki + maść z diltiazemem, + dilatator doodbytniczy przez rok i przeszło. do tego zmieniłem fotel na bardziej miękki i przestałem podcierać się papierem, a zacząłem podmywać wodą. Diagnozą postawioną przez lekarza była szczelina odbytu.
@marxyz: długo stosowałeś maść z dilitiazemem? bo byłem kiedys u chirurga i dał mi taką samą diagnozę - szczelina ale maść stosowałem moze przez 2 tygodnie i nie wiem czy nie za krótko. Miałem też kauteryzacje hemoroidów i generlanie pomogło w 50% ale nie całkowicie. Chyba musze sie do niego znowu wybrać :(

Jakie inne leki jeszcze stosowałeś?
Leki u mnie nie działały. Chodziłem do specjalisty przez 6 miesięcy i nawet zaproponował mi operacyjne usunięcie szczeliny. Najbardziej pomogły mi:

1.Nowe miękkie siedzisko

2. Po zrobieniu kupy nie podcierałem się, ale wchodziłem pod przysznic i sobie podmywałem

3.dilatotor x2 dziennie: rano smarujesz wazeliną i wkładasz go do momentu sporego bólu i wtedy zaciskacz odbyt i puszczasz wiele razy, wyjmujesz, wkładasz ponownie i ponownie zaciskacz zwieracz 10 razy. Powtórka rozrywki wieczorem. Po