Wpis z mikrobloga

Prawdziwym zwyciezca obecnej generacji zostaje PC. Wydajesz troche wiecej (okolo 15k wystarczy) i masz spokoj ze wszystkim. Nie martwisz sie o performance/quality mode bo zawsze masz od 60 do 200 fps (w zaleznosci od rozdzielczosci) na najwyzszych detalach. W przypadku nowych konsol musisz wybierac miedzy "quality" mode, ktore w rzeczywistosci to obciete detale o dwa oczka z ultra z wersji PC na high (czasami nawet medium - patrz RDR 2 na ps4 pro i xbox one X) co pozwala na uzyskanie w grach AAA 30 fps. Druga opcja jest performance mode ktory pozwala na uzyskanie 60 fps ale w detalach medium (lub nizej). W dodatku na PC zagramy we wszystkie ekskluzywne gry z Xboxa oraz w 99,9% gier jakie wyjda na ps5, poniewaz w nowej generacji nie ma prawie wcale gier ekskluzywnych na konsole sony poza remake'ami (Demon's Souls), ktore prawdopodobnie wyjdzie tez pozniej na PC sugerujac sie pierwszym oficjalnym trailerem gdzie wyciekla informacja o premierze na PC. Dodatkowo Sony juz przed premiera konsoli oglosilo, ze zamierza po premierze nowej generacji takze wypuszczac exy na PC (ida sladem Microsoftu).
#pcmasterrace #xbox #ps5
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Radtopedau: Mnie najbardziej bawi krytyka konsol pod względem rozdzielczości gier, podczas gdy na PC według statystyk Steam monitor 4K ma poniżej 3% graczy, a FullHD 65%.
  • Odpowiedz
@Radtopedau: Ja polecam takie wyjście
PC za około 3/4k do grania w najnowsze tytuły z torrentów oraz GPU do grania po multi
Do tego dokupić za niedlugo PS4 by ograć tytuły z last gena - God OF War za 50zł to spoko cena.
Niech się dzieciaki wykosztują na nowej konsoli i tytułach po 300zł.
Za parę lat upgrade PC + kupno ps5/series X i kolejne Exclusivy za groszę :)
  • Odpowiedz
Odlicz 3 stówy na dobrą klawiaturę i myszkę (jako odpowiednik pada), kolejne 300 na system (konsole kupujesz z gotowym oprogramowaniem)


Klucze do Windowsa chodzą po 10zł na allegro, a jeśli mówimy o zasilaczu, to nawet taki biurowy wystarczy, bo obecne karty graficzne ze średniej półki biorą bardzo mało energii. To już nie są piece jak 10 lat temu. A procesor można bez problemu kupić używany.
@b7kj:
  • Odpowiedz
  • 1
@pat1ryk mówimy o nowym, legalnym sprzęcie z pudełka, a nie używkach, lewych klucza z allegro i tym podobnych sposobach na oszczędności - piraty z torrentów też zaliczasz do zbijania kosztów? Używane PS5 też za jakiś czas nie będzie kosztować 2300, Digital Edition kosztuje 1800 już teraz.

Zresztą, jak już mówimy o używkach - PS4 slim to koszt 5-6 stów. Ogarniesz za tyle używanego kompa z legalnym systemem i peryferiami który pociągnie
  • Odpowiedz
@b7kj: Klucze są legalne, pochodzą z wersji OEM, nie ma żadnej różnicy między takim kluczem a nowym.
Horizon Zero Dawn działa na moim 3 letnim PC, na prawie max dealach w full HD, więc to raczej żadno wyzwanie teraz takiego kompa złożyć.
  • Odpowiedz
@Radtopedau: 15kola? Przeciez ceny teraz tak spadly. Obecnie to za 8 kola kupisz potwora, ktory uciagnie Ci wszystko w ultra spokojnie przez najblizsze 6 lat. Za 4 kola kupisz kompa, na ktorym wszystko Ci bedzie jako tako chodzic do 8+ lat.
Nie wiem skad sobie ludize wymyslili ze komp niewiadomo ile kosztuje xd
  • Odpowiedz
@pi73r: jak potwora, jak 3080 sama kosztuje 5 tysięcy. Chyba że mówisz o "potworze" gdzie karta to jakieś GTX 1660 Ti ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Potem grają na monitorku 24cale na krześle w swoim pokoju w piwnicy


@ethics: Wisz że PC mozna podłączyć do TV i kina domowego? Ci debile tego nie sprawdzają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wisz że PC mozna podłączyć do TV i kina domowego?


@Leniek: a ja mówię o 99% przypadków jak wygląda gejming na PC. Biurko gejmingowe z ledami, komp za 15k, monitor gejmingowy, słuchawki esport i fotel gejmingowy.
  • Odpowiedz
  • 0
@pat1ryk same klucze prawdopodobnie są oryginalne. Nielegalny jest sposób dystrybucji i użytkowanie ich ¯_(ツ)_/¯ ale wmawiaj sobie dalej że ktoś sprzedaje z dobrego serca w pełni legalny produkt, tańszy o 90-98% względem ceny u autoryzowanych sprzedawców. W takim przypadku już faktycznie lepiej zassać system z torrentów - tak samo legalne, a nie nabijasz kieszeni oszustom.

I co z tego że Twój 3letni PC odpalił HZD? Jest wart 600 zł z myszką
  • Odpowiedz
  • 0
@Dbzdur nigdy nie zapłaciłem więcej niż 200 zł za grę na PS4 - najwięcej to 190 za GoW 3 tygodnie po premierze, którego po przejściu, 2 tygodnie później, odsprzedałem za 160 zl ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz