Wpis z mikrobloga

Mirki odradzały 37 m2 z uwagi na to, że byłaby to ekstremalna klatka dla Polaka, więc postanowiłem zrzucić się na coś większego. 55 m2, ale za to wg. mnie z układem trochę dziwnym i gorszym niż w przypadku 37 m2. Ewentualnie przykładowy projekt tego mieszkania jest dziwnie zaprojektowany i można by coś w nim poprawić. Mają Mirki jakieś pomysły jak można by to lepiej zaprojektować aby mieszkanie byłoby maksymalnie ergonomiczne?
#nieruchomosci #mieszkanie #budownictwo
Vestor - Mirki odradzały 37 m2 z uwagi na to, że byłaby to ekstremalna klatka dla Pol...

źródło: comment_1604821806FUP2wVLLs9cNyP27MlVZgN.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vestor: małe dziecko wymaga łóżeczka - najczęściej się wstawia się go koło łóżka rodziców - jak planujesz dziecko to zobacz czy się zmieści, bo może się okazać, że będziesz musiał zmieniać wtedy łóżko. Albo z góry dogadaj z partnerką że dziecko od małego laduje w osobnym pokoju
  • Odpowiedz
@Vestor: Wrzucasz prysznic zamiast wanny i już masz o polowe większa łazienkę. Nie masz w ogóle blatu w kuchni a to jest MUST HAVE. Ten słup z piekarnikiem i mikrofalówka zabiera miejsce, a w takim metrażu lepiej kupić All in One i wrzucić w szafki dolne. Trzeci pokój przerobiłbym na gabinet jeżeli nie spodziewasz się dziecka.
  • Odpowiedz
@Vestor: I nie bierz czarnych mebli - to tylko ładnie wyglada na wizualizacji. Po pierwszym tygodniu już będziesz wkur**ony ilością zbierającego się na tym kurzu. Lepiej weź „średnio ciemny szary” ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vestor: no ale to ogólnie wszystko kompromisy - ja na 55m mam sypialnie (która już przestała być salonem), pokój dziecięcy i kuchnie- jak przyjdą goście to najczęściej siedzimy w dziecięcym albo w kuchni. Tu możesz mieć osobno sypialnie, osobno dziecięcy i dalej zaprosic kogoś do salonu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
brak blatu roboczego w kuchni.

@pietryna123: oj tak byczq +1, mam podobnie w kuchni, tzn. ze nie ma blatu szerokiego na dwie szafki, bo jest rozdzielone albo zlewem albo kuchenką i wpienia mnie to często
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Vestor: dwa małe blaty robocze w kuchni to zdecydowanie za mało, gdzie dasz ekspres do kawy, toster, mikrofalówkę?
Mam teraz coś takiego u siebie w kuchni i coś okropnego, jak się gotuje więcej to nie ma gdzie dawać misek/talerzy itd.
  • Odpowiedz
@Vestor: 55 metrow kwadratowych to dwa pokoje i nie wiecej, trzy maja sens dopiero od troche ponad 60 metrow. Jak mnie to nowe budownictwo #!$%@?, robia dwie malutkie klitki, jakis #!$%@? aneks kuchenny ktory nadaje sie do ugotowania co najwyzej zupki chinskiej albo kanapek bo realnej przestrzeni roboczej masz tam na szerokosc dwoch desek do krojenia, i pseudo jadalnio-salon, gdzie musisz bokiem miedzy meblami chodzic. Beznadzieja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vestor: jak dla mnie to kuchnia jest za mała, za mało szafek, i miejsca roboczego. Ogólnie chyba spoko, ale tak jak wspominali wyżej, trzeba by taki rozstaw jak tu jest zweryfikować żeby później się nie okazało że szafki są na 30cm głębokie, a kanapa tak płytka, że nikt takich nie produkuję ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Vestor: a tak w ogóle to śmieszne, że postawili na wizualizacji czajnik na stole zamiast na blacie kuchennym bo w innym wypadku to ten blat byłby od razu zagracony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Kuchnia wiadomo, że bym chciał aby wyglądała trochę inaczej. Wolałbym tradycyjny piekarnik i kuchnię w zabudowie na dole, a blat trochę rozszerzyć. Co do metrażu, to może i się wydaje mało, ale i tak jest to więcej niż standardowe mieszkanie w wielkiej płycie, które ma 48 m2 i zazwyczaj też 3 pokoje. Tam to dopiero jest klita xD
  • Odpowiedz
@zefj: Chciałem to samo napisać, ale się wstrzymywałem :) Dla mnie salon przy mieszkaniu <70m2 to niepraktyczna próba udowodnienia, że się da. Trochę jak upychanie 8 osób w maluchu.
  • Odpowiedz
@Vestor: chyba sobie zartujesz, u mnie plyta z lat 80-90 to najlepsze mieszkania w miescie. Na takich 55 metrach jak pokazales to sa dwa pokoje z oddzielna kuchnia, i kiblem oddzielonym od lazienki. 3 pokoje to 63 metry. Duze salony, duze okna, duzy korytarz, wszystko #!$%@? duze i tak mozna zyc
  • Odpowiedz