Wpis z mikrobloga

@ProfesorBigos: Gdyby ktoś to pisał w dzisiejszych czasach to Bohun zdradził by ojczyznę, porzucił kamratów, splamił by honor w imię tzipy p0lki by klaskały uszami a powieść by uznana za przykład prawdziwego męstwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dykto13: No co ty, przecież Sienkiewicz opisał p0lki jakimi są teraz i jakimi zawsze były. Zainteresowane wyłącznie dynamicznymi normikami - Skrzetuski, imprezowymi oskarkami - Kmicic czy groźnymi łobuzami - Bohun. A tymczasem Wołodyjowski - inteligenty, zdolny i pracowity, ale ze słabym materiałem genetycznym, nie ma żadnego brania i prawie zostaje dożywotnim incelem.
  • Odpowiedz
@Dykto13: Akurat Helena Kurcewiczówna to nie była żadna p0lka, tylko właśnie idealizowana przez wielu wykopków r00sinka (obecnie ukrainka) która rzuciła Bohuna dla oskarka Lacha Skrzetuskiego (a poza tym w powieści jest właśnie fragment w którym Bohun żali się Zagłobie że gdyby go nie odrzuciła to by poszedł razem z Polakami gromić rebelię kozacką ale że skoro zrobiła co zrobiła to ostatecznie poszedł za swoimi kamratami- Hoffman niestety w swojej ekranizacji wykastrował
  • Odpowiedz
@czarodziej1989: Ale jednak zawsze była z największym samcem alfa dostępnym w okolicy :-D Co do Bohuna, to coś mi się kojarzy, że mówiono o zbyt pozytywnym przedstawieniu w filmie tej postaci. Ale to było milion lat temu i mogłem coś pomieszać.
  • Odpowiedz
@ProfesorBigos: Bez przesady że zbyt pozytywnym... Już po wydaniu powieści ponoć bardziej lubiano Skrzetuskiego niż Bohuna. Chyba że chodzi o to że w powieści zaznaczono że Bohun był analfabetą (to Zagłoba musiał mu czytać miłosne liściki Skrzetuskiego do Heleny) a w filmie czytał to osobiście... Ale na przykład to co mnie wnerwia w tej ekranizacji to primo że pominięto wszystkie antyżydowskie pogromy kozaków Chmielnickiego na Ukrainie mimo że Hofman miał żydowskie
  • Odpowiedz