Wpis z mikrobloga

@Atalas: to nie tyle zakaz jedzenia kanapek co nakaz zaslaniania ust i nosa i za nieprzestrzeganie tego pewnie byl mandat. ja bym zaplacila 20zl i z dyni a Ty moze bys w sadzie wygral ale za to musialbys sie bujac i zeznawac i udowadniac, ze miales racje. jesli na 20zl wyceniasz swoj czas to Twoja sprawa. przepisy bzdurne ale to nie policja je wymysla, oni wykonuja tylko swoje obowiazki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@DonCruzo: mi się wydaje że poza wpisami na tłiterze i pejsbuku to takiego prawa nie ma, a OP debil, że przyjął mandat dając krawężnikom przekonanie, że działają zgodnie z prawem. Ha tfu
  • Odpowiedz
@wychodek321: nie no jest już w toku ustawa, która ma to sankcjonować, ale o ile dobrzę widzę, to Pan policjant powołał się na coś innego XD: Art. 54. Naruszanie przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych - Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych,
podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

Nie jestem prawnikiem, ale te przepisy mają być wydane
  • Odpowiedz
@0x34: podstawa rozporządzenie RM xD

Po co przyjmować takie mandaty? Jak zakażą chodzenia w czerwonych spodniach to też taki mandat przyjmiesz?
  • Odpowiedz
@washingtonbullet: Pan policjant wykonywał swoje obowiązki i nie jest tu od myślenia czy ustanowione prawo jest legalne czy nie tylko od jego respektowania. Kontrola przebiegła w bardzo miłych warunkach. Chwilę porozmawialiśmy, pożartowaliśmy z obostrzeń i sytuacji w kraju. Nawet opowiedziałem mu mema że nie każdy poczuje zapach świąt w tym roku. Facet wystawił minimum ile mógł. Może mógł pouczenie dać ale ja byłem w grupce z współpracownikami a on z
  • Odpowiedz
@0x34: nie wiedziałem że są tak niskie mandaty ( ͡º ͜ʖ͡º) mimo, że nie jestem antycovidowcem, to ja bym się chyba trochę zagotował gdybym miał dostać mandat za tak prozaiczną drobnostkę. Dlatego szanuję cierpliwość :)
  • Odpowiedz
@0x34 wystarczyło wspomnieć o konstytucji i by odpuścili, sam widziałem jak typ wszedł na komendę bez maseczki i zgasił wszystkich policjantów artykułami, nic mu nie mogli zrobić
  • Odpowiedz
@brunetroll089: Nie jestem aż tak dobry aby powoływać się dokładnie na odpowiedni zapis w konstytucji bo może kosa na kamień trafić. Nie uważam tego mandatu za słuszny ale co zrobisz. Ja i Pan policjant musimy się stosować do prawa które ustala nam rząd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@0x34: jak chcesz to w 100% pro bono napiszę Ci skuteczny (prawdopodobienstwo graniczace z pewnoscia) wniosek o uchylenie tego mandatu. jakby co, wal na priv.
  • Odpowiedz