Wpis z mikrobloga

#wroclaw wykoleił się teraz na biletach #mpkwroclaw . Od 30.10.2020 pojawiają mi się obciążenia na małe kwoty. Operacje wykonane kartą. Po pierwszej operacji sytuację zgłosiłem do banku i karta została zablokowana, a teraz patrzę, że obciążenia pojawiają się nadal. Wygląda na to, że wrocławski system płatności za bilety w automatach mobilnych w autobusach i tramwajach się posypał. Teraz nie mam możliwości weryfikacji, czy to są księgowane jakieś zaległe płatności, czy ktoś kradnie. Podobną sytuację mają jeszcze 2 inne osoby. Dotyczy to #pko i #ing Daty operacji to są ostatnie dni, gdzie nie kupowałem biletów, bo mam bilet okresowy. Jedną transakcję już zareklamowałem i dostałem zwrot pieniędzy, ale nie znam przyczyny skąd się biorą te operacje, a chętnie bym się dowiedział. Dlatego wołam @niebezpiecznik-pl i @ZaufanaTrzeciaStrona może uda się coś ustalić. Strona MPK w aktualnościach nie powiadamia o jakichkolwiek problemach z systemem.

Jak kupujecie bilety w MPK Wrocław to sprawdźcie historie swoich rachunków. Może ktoś jeszcze ma podobny problem?

#100wykolejonychtramwajow #banki
  • 13
@Kontestator: Tak wyglądają dziadowskie oszczędności - zamiast wyposażyć każdy pojazd w karte sim żeby transakcje szły na żywo, a nie jakieś kombinacje offline z późniejszym hurtowym zrzutem transakcji, to by cyrku nie było. No ale było "taniej" tzn po co 700-800 kart sim latających na jakimś nawet nie raspberry, skoro można zatrudnić kilka osób na pełny etat do obsługi nieścisłości, skarg i zażaleń i mieć #!$%@? w księgowości a przy okazji
@PurpleHaze: @shinX: No to nieźle, nie kupuję biletów jednorazowych od miesiąca, to trochę mają opóźnienia. Żeby chociaż datę i godzinę operacji zapisywało, a jak pokazuje, że to z wczoraj o północy to jakaś pomyłka. Jak ja mam teraz stwierdzić czy to naliczyli poprawnie czy nie? Tak się tylko podkopuje zaufanie do elektronicznego pieniądza. Jak zwracają pieniądze to chyba trzeba reklamować jak leci, niech się nauczą pilnować swojego bałaganu.
zamiast wyposażyć każdy pojazd w karte sim żeby transakcje szły na żywo


@shinX: Nie tylko dlatego. Przy kupnie biletu nie musisz też czekać na potwierdzenie od banku co przyśpiesza samo kupno
@Kontestator: wiesz, tutaj nadal sa tego typu problemy, ze mennica ci zablokuje karte w swoim systemie, bo nie bedzie w stanie sciagnac z konta kasy za bilet. Kij z tym ze masz na koncie pieniadze, ze nei ma problemu z innymi platnosciami, zablokuja i czesc czapka.
Odblokowac mozna tylko osobiscie w punkcie obslugi klienta.

Co najlepsze, ta sama karta podpieta pod NFC telefonu bedzie dzialac [sic!], ale predzej czy pozniej jak
@shinX: czekaj czekaj z tymi simkami, przecież pojazdy mają monitoring GPS to jakoś komunikują się z "centalą" a dalej z internetem, nie mogli zrobić integracji z tym czymś

ile by taka transakcja trwała dłużej? 3 sekundy? 5? to nie czasy terminali na GPRS gdzie się czeka pół minuty na potwierdzenie :)

tyle samo ile trwa w sklepie czyli od 3-60 sekund a to już jest różnica
@Kontestator: identyczna sytuacja. Zadzwoniłem do mennicy i gościu powiedział, że biletomaty działają na zasadzie odroczonej płatności, a od końca września mieli problemy. Jakby coś się nie zgadzało, to można do nich iść, podepną kartę, wydrukują raport i jak coś to zwrócą nadpłatę