Wpis z mikrobloga

Zgon będzie dopiero jak pęknie bańka na giełdzie po wyborach.


@venom_inside: Jak pęknie bańka po wyborach to wszystko poleci na dół jak ostatnio, później ludzie uciekną w kierunku złota i BTC i zobaczymy jeszcze większy szczyt.
  • Odpowiedz
@Bejro: Naiwniak, złoto tak samo jebło w marcu jak giełda i złoto i btc to tylko papierowe marzenia o bogactwie, nic się za tym więcej nie kryje. Firmy to chociaż płacą dywidenty.
  • Odpowiedz
@venom_inside: Dokładnie - spadło w wyniku strachu na giełdzie, wtedy też kupiłem i aktualnie jestem +17% na złocie i +73% na BTC. Po strachu nadeszły racjonalne decyzje i było widać ucieczkę właśnie w te instrumenty. Tak to działa od zawsze. Co ciekawe widać, że obecnie Bitcoin jest dla ludzi tak samo materialny jak złoto.
  • Odpowiedz
@venom_inside: Nie mówię że to jest obiektywnie racjonalne. Mówię tylko, że obecnie ludzie czują się tak samo komfortowo kupując złoto jak i kupując Bitcoina. To ludzie i ich nastroje tworzą giełdę a więc jeśli duża ilość ludzi czuje się dobrze trzymając fundusze w Bitcoinie to w imię samosprawdzającej się przepowiedni będzie on dobrze trzymał wartość. Jakoś nie krzyczysz, że papierowe banknoty to bańka bo banknot 100 zł warty jest np.
  • Odpowiedz
@Bejro: Nie widzę. Papierowy pieniądz ma sobą gospodarkę i podatki. Bitcoin nie ma nic tylko wiarę ludzi. Z urodzenia jestem sceptykiem wszelkie kulty i sekty do mnie nie przemawiają a bitcoin to typowa sekta. Zauważ że w dzisiejszych czasach nie ma już dużych i głośnych sekt religijnych. Ludzi podatnych wyssały ruchy foliarzy, anytyszczepionkowców i krypto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@venom_inside: Gospodarka i podatki nie sprawiają bezpośrednio, że pieniądz ma wartość. Wartość pieniądza bierze się z wiary, że można go wymienić na dobra tak samo jak i BTC. Pieniądz musi mieć infrastrukturę w której istnieje, w przypadku walut państwowych jest ona narzucana prawnie a infrastruktura BTC jest całkowicie dobrowolna i jest ona tworzona przez ludzi którzy go używają. Dzięki temu jest on nawet bezpieczniejszy niż pieniądz państwowy zależny od banku
  • Odpowiedz