Wpis z mikrobloga

#kwarantanna #covid19 #koronawirus

Narzeczona z którą mieszkam ma mieć w piątek badania na covida, co jeśli będzie mieć pozytywny? Teraz weszła automatyczna izolacja, w dodatku o 7 dni dłużej niz osoba chora z tego co czytałem, ona będzie siedziec do 15 listopada, a ja do 22? I co, mam zgłaszać to do sanepidu i jak bede mial zapłacone za te dni? Poyebana sytuacja.
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chuseok:
Zgodnie z obowiązującym prawem osoby współzamieszkujące z osobą na kwarantannie nie podlegają już kwarantannie. Dotyczy to np.: członków rodziny zamieszkujących z osobą, która została kwarantannowana ze względu na styczność w pracy z osobą zakażoną/chorą, rodziców zamieszkujących z dzieckiem poddanym kwarantannie ze względu na wystąpienie wirusa w szkole.
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: jest, mylisz tematy. chodzi o kwarantanne gdy jeden z domownikow ma izolacje czyli potwierdzony pozytywny wynik.
ty mowisz o przypadku gdy jeden z domownikow dostaje kwarantanne, bo mial kontakt z kims zarazonym np w pracy i nie ma zadnych objawow. wtedy tylko on siedzi, a reszta moze wychodzic
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Chuseok właśnie o to mi chodzi, o te wczorajsze obostrzenia. Z miejsca mam kwarantannę teoretycznie, ale nie jestemy zameldowani razem, więc informacja ze sanepid nie wydaje decyzji mnie martwi. Moze sie okazać ze w państwie z dykty inaczej pojmują mieszkanie razem, czyli ja wiem ze mieszkamy razem, bo razem wynajmujemy, ale dla sanepidu może sie okazać ze nie, bo nie jesteśmy razem zameldowani. Ja sam zakładam ze jestem na kwarantannie, a
  • Odpowiedz
@Wojak90: masz siedziec do 22 i bedziesz mial placone jak na l4. PRacodawca powinine dostac wiadomosc ze jestes na kwarantannie. Ale nie doczytalem jak to ma działac skoro sanepid nie wydaje decyzji o kwarantannie... ZAdzwon zapytaj
  • Odpowiedz