Wpis z mikrobloga

#kwarantanna #covid19 #koronawirus

Narzeczona z którą mieszkam ma mieć w piątek badania na covida, co jeśli będzie mieć pozytywny? Teraz weszła automatyczna izolacja, w dodatku o 7 dni dłużej niz osoba chora z tego co czytałem, ona będzie siedziec do 15 listopada, a ja do 22? I co, mam zgłaszać to do sanepidu i jak bede mial zapłacone za te dni? Poyebana sytuacja.
  • 34
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AltCtrlSpace: Właśnie odwrotnie chyba. Mieli wprowadzić automatyczną kwarantannę dla domowników, żeby nie musieli czekać na decyzję sanepidu.

@AltCtrlSpace
@zagu
Ja tez czytalem ze ma być tak jak napisał zagu, z automatu dostajesz kwarantannę jak tylko masz potwierdzony przypadek.

Pytanie jak rozumieją ośrodek rodzinny, ja wynajmuje z narzeczona, a zameldowany jestem u rodziców, którzy właśnie kończą swoją kwarantannę po przejściu covidu. Cyrk na kółkach.
@Wojak90: @UFC_DANA_FANS:

Zgodnie z obowiązującym prawem osoby współzamieszkujące z osobą na kwarantannie nie podlegają już kwarantannie. Dotyczy to np.: członków rodziny zamieszkujących z osobą, która została kwarantannowana ze względu na styczność w pracy z osobą zakażoną/chorą, rodziców zamieszkujących z dzieckiem poddanym kwarantannie ze względu na wystąpienie wirusa w szkole.
@BigosiarzMordo bo pracodawca ja wysyłał, jak tylko poprosiła o możliwość zostania w domu i pracy zdalnej. W jej firmie sa tak osrani, ze jak miala ból brzucha to ja wysłali na badania xd drugi raz ma wymaz pobierany w ciągu miesiąca.
@AltCtrlSpace: Masz kontakt w pracy z zakażonym, idziesz na kwarantannę, osoby które z tobą mieszkają nie mają kwarantanny.

Ktoś z kim mieszkasz jest zakażony, ty też masz kwarantannę wydłużoną o 7 dni od momentu zwolnienia zakażonego z izolacji.