Wpis z mikrobloga

CIOTN - Ciekawa Internetowa Oferta Taniej Nieruchomości. #ciotn

Jak dla mnie ten budynek, to ikona stylu przełomu lat 70/80 w budownictwie jednorodzinnym. W takich domach mieszkali tylko możni ówczesnego świata, którzy zazwyczaj solidnie związani byli z partią. Wewnątrz oczywiście dobra luksusowe niedostępne dla klasy robotniczej, a w garażu samochód z znienawidzonego zachodu. Nie znam się za bardzo na stylach, więc niech mi może ktoś podpowie co to jest ana moje oko coś pomiędzy art deco a brutalizmem. W każdym razie jako #wykopplus30club za gówniaka często podziwiałem tego typu wille, jak coś z innego świata, bo i zresztą z innego świata były.

Jako #ciotn się jak najbardziej kwalifikuje, bo cena za metr na poziomie 1 375 zł, to bardzo tanio jak na taką nieruchomość. Wielka szkoda, że nie ma zdjęć ze środka.

https://www.otodom.pl/oferta/dom-w-miejscowosci-wypoczynkowej-ID484Q3.html#9ba33cd482

dom w miejscowości wypoczynkowej
Zaniemyśl, średzki, wielkopolskie
550 000 zł
1 375 zł/m²

#nieruchomosci #pieniadze #dom #wielkopolska #poznan #srodawielkopolska #srem #architektura #ciekawostki #wykopplus30club #70s #80s #budownictwo #design
pogop - CIOTN - Ciekawa Internetowa Oferta Taniej Nieruchomości. #ciotn

Jak dla mn...

źródło: comment_1604436411SF1tpRuE2t40hLED08MpTW.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@beer_man: Porównując do Warszawy, to jest to zaledwie pół godziny jazdy od Poznania, tymczasem korki w Warszawie potrafią sprawić, że jadąc gdziekolwiek tyle to będziesz stał.
  • Odpowiedz
W takich domach mieszkali tylko możni ówczesnego świata, którzy zazwyczaj solidnie związani byli z partią.


@pogop: Niekoniecznie, to mógł być np. jakiś lepszy prywaciarz, badylarz, bamber :D. A tak ogólnie to tylko nieco skromniejsze domy budowali w latach 70-80 także zwykli śmiertelnicy. Oczywiście to był zupełnie inny tryb budowy niż to do czego dziś jesteśmy przyzwyczajeni, rozwleczony na wiele lat, przy dużej pomocy innych członków rodziny, najczęściej na ziemi odziedziczonej
  • Odpowiedz
@niecodziennyszczon: z tym rozwleczeniem, to masz rację, ale z moich obserwacji wynika, że jak budowa była rozwleczona, to nadal funkcjonuje jako stan otwarty. Tego typu wille raczej powstawały szybko, bo również po otoczeniu widać, że jest to fancy okolica, gdzie nieukończony potworek nie mógł straszyć. Co do osoby budującej, to owszem, zdarzali się prywaciarze, tego nie wykluczyłem w opisie.
  • Odpowiedz
@pogop: Obstawiłbym nawet, że to byli częściej lokalni prywaciarze (owszem z powiązaniami) niż lokalni dygnitarze, bo ci na lokalnym paradoksalnie szczeblu nie mieli aż takiego zwyczaju żeby się afiszować, już pomijając, że zadżali się też ideowcy, którzy czymś takim gardzili, zaś na wyższym to już owszem, ale też był to taki bardziej dyskretny luksus, różne tam zatoki czerwonych świń itp., i chyba też z wyższego poziomu, tzn. projektowany przez lepszych
  • Odpowiedz
@pogop: @niecodziennyszczon: znałem właścicieli tego domu, rzeczywiście jak na czasy komuny dobrze sytuowani :) warto dodać, że położenie tego domu z jednej strony jest super z drugiej nie - do brzegu jeziora jest jakieś 100 metrów, z jednej strony budynku bylo je nawet widac poki drzewa nie urosly za bardzo. z drugiej strony dobre pare lat temu tuz obok caritas postawil ogromny osrodek wypoczynkowy, moloch taki, wiec teraz
  • Odpowiedz