Wpis z mikrobloga

@nowywinternetach: Tak szczerze, to nikt Ci nie streści systemu D&D w komentarzach w wystarczający sposób. Polecam po prostu przeczytać instrukcję do gry albo przestudiować wbudowany w grę "podręcznik gracza", bo ToEE ma interaktywne GUI z całą masą linków do wyjaśnień wszystkich statystyk itd.

ToEE jest na licencji D&D 3.5 i nie należy do zbyt łatwych gier, bo przenosi z podręczników dużo opcji taktycznych, jakich nie było wcześniej w innych tego typu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nowywinternetach: Świątynia pierwotnego zła to jest bardzo trudna gra. Najdalej dotarłem do tytułowej świątyni i tam odpadłem. Najlepiej to grać, umierać, grać od nowa i i po prostu próbować, nie popełniać tych samych błędów ponownie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nowywinternetach: Grałem w to lata temu, pamiętam była wtedy w biedronce po 10zł i miała Polski dubbing. Jak w to grałem to nie zwracałem nawet na opcje uwagi, jest tego wszystkiego za dużo ale najważniejsze, żeby nie było za dużo bohaterów w drużynie bo doświadczenie dzieli się na wszystkich. Do tego łucznicy nigdy nie trafiają i pamiętam, że miałem maga + rycerze, barbarzyńcy i to najlepiej działało. Pamiętam też, że najlepsi
Na start poleciłbym może Neverwinter Nights 2 (też D&D 3.5) albo Neverwinter Nights (D&D 3E). Neverwintery są zdecydowanie łatwiejsze do ogarnięcia. Zwłaszcza jedynka.


@Silvaren: Przy tym są to chyba najnudniejsze gry oparte na D&D.
@CralencSeedorf: Kwestia subiektywna. Lubię klimat i fabułę dwójki. Nigdy nie rozumiałem tych negatywnych opinii o OC. Rozumiem za to narzekania na NWN1.

Z drugiej strony ToEE to w sumie klimat i bitwy. Fabuła jest tam szczątkowa, dialogów mało. Jeśli dobrze pamiętam to cenzura wydawcy wykosiła dużo przygotowywanego contentu w samym Nulb, m.in. burdel. Na pewno mniej osób lubi czy wspomina ToEE niż NWN1, przy którym to ToEE powszechnie uważano za nudną,
@nowywinternetach:
1. Bez znajomości mechaniki "papierowego" D&D 3,5e bardzo ciężko grać w ToEE, to praktycznie nie możliwe.
2. ToEE bez modów wypada bardzo słabo. Polecam:

- Temple+ (dodaje nowe rasy, klasy, klasy prestiżowe, atuty; wydaje mi się, ze ten dodatek daje możliwość rozgrywania spotkań z wybranymi przez siebie przeciwnikami)
https://www.moddb.com/mods/temple1/news/temple-2nd-anniversary-update

- Keep on the Borderlands (hmm... samodzielny dodatek niezwiązany z ToEE, będący adaptacją klasycznej przygody D&D)
https://www.moddb.com/mods/the-keep-on-the-borderlands/downloads/keep-on-the-borderlands-101

- Circle of Eight