Wpis z mikrobloga

Mam świetny pomysł na #biznes, wydaje mi się że mogą wchodzić w grę grube bańki, z resztą oceńcie sami. Założenia:

1. Duża część polaków to ludzie wierzący
2. Ludzie wierzący modlą się
3. Modlą się bo wierzą że modlitwa działa
4. Można modlić się o rzeczy poważne (żeby babcia poszła do nieba) ale też bardziej trywialne (żeby dobrze poszło mi na klasówce)
5. Ludzie kupując nowy sprzęt elektroniczny, samochody itp. są w s stanie dopłacić spore kwoty za dodatkową gwarancję, tak, aby mieć pewność że sprzęt im posłuży przez ładnych kilka lat

Tu wchodzę ja, cały na biało. Przy kupnie nowego sprzętu oferowałbym usługę modlitwy za bezawaryjność danego urządzenia. Powiedzmy za połowę ceny normalnego przedłużenia gwarancji. Dogadałbym się z jakimś zakonem i płacił bym tym zakonnicom żeby np. raz w miesiącu pomodlić się za ten konkretny sprzęt. Coś w stylu "W intencji pralki Janusza W. aby działała mu niezawodnie" albo "W intencji nowego używanego passata Andrzeja U. aby mu nie jebła dwumasa". Można by takim zakonnicom rozpisać taski w Jira itd.

Ewentualnie, dużo skuteczniejsza opcja (ale też sporo droższa) - dogadać się z Sasinem, który publikowałby publicznie, gdzieś na ostatniej stronie jakiejś ogólnopolskiej gazety, takie stwierdzenia typu: "Bogdanow Z. na pewno wysiądzie telefon w ciągu najbliższych 10 lat".

I co ma sens?

Wypali?

  • Modlitwa wypali 40.0% (12)
  • Sasin wypali 36.7% (11)
  • Nie wypali 23.3% (7)

Oddanych głosów: 30

  • 4
Proste, przetestuj ;)

Dogadałbym się z jakimś zakonem i płacił bym tym zakonnicom żeby np. raz w miesiącu pomodlić się za ten konkretny sprzęt. Coś w stylu "W intencji pralki Janusza W. aby działała mu niezawodnie" albo "W intencji nowego używanego passata Andrzeja U.


@wujo17: Sprawdź czy się da

A potem proste ogłoszenie i jazda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
atem musisz uwzględnić warianty modlitw w innych wyznaniach np. modlitwy buddystyczne, żydowskie itd.


@Hiszpanska-inkwizycja: jak by tak iść to w sumie maszyny są ateistami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Liczy się użytkownik bo to on o coś prosi, jak będzie przecież prosił o nowe buty to nie ma znaczenia kto je zrobił ;)

PS
chociaż...można zrobić "multipack" i wzmocnić modlitwę modląc się do kilku bóstw ( ͡°