Wpis z mikrobloga

#czytajzwykopem #ksiazki #biblioteczka #rosja #historia

TLDR: szukam na prezent ksiązki o historii Rosji dla zafascynowanego tematyką dziesięciolatka.

Jakiś czas temu pytałem tu o pomysł na prezent komunijny dla chłopaka jarającego się historią i rycerstwem.
Mirki pomogły - tu wątek po akcji - po zajeciach w Krakowskiej Szkole Fechtunku podpowiedzianej przez jednego z Mirków - https://www.wykop.pl/wpis/42504325/nawiazujac-do-tego-wpisu-https-www-wykop-pl-wpis-4/

Pytam znowu o pomysł, bo znowu nie moja działka ;).

Teraz młody jest na etapie jarania się historią Rosji.
Powód zainteresowania jest mi nieznany, ale chyba mało istotny w tym przypadku.
Swoją drogą - czaicie, że na 10 urodziny chłopak zażyczył sobie nie grę, nie drona, nie karabin a... dobrą książkę o historii Rosji?

Zatem - jakiś pomysł? Coś co będzie w miarę przystępnie napisane (a nie nudne tomisko). Okres - dowolny (i Carowie i ZSSR go interesują).
  • 25
@Gensek: xd
Dobry pomysł. Już mu parę razy tłumaczyłem co złego robili, ale cięzko z tym dotrzeć.
Więc ksiązka w której można przemycić wiedzę o tym co złe, a nie gloryfikująca "osiągnięcia" zdecydowanei mile widziana.

@William_Wilson no ok, wiec jednak trochę ograniczam zakres na nieco starszy - może jednak do maks lat 80-90, ale lepiej parę wieków wstecz..
@sked:
„Fascynująca historia spisków, zdrad, zbrodni, erotycznego rozpasania, bajecznych bogactw, nieoczekiwanych karier i nagłych upadków.”
Jego rodzice mogli by się wkurzyć jakby później zaczęły pojawiać się pytania typu „mamo, a co to jest orgia?”;)
dla zafascynowanego tematyką dziesięciolatka.


@panzielony: Szanuję chłopaka. Ja w wieku 10 lat też już interesowałem się historią, ale do przeczytania jakiejkolwiek książki to było mi bardzo daleko ;)
Książek o Rosji akurat nie czytam, ale ogarnij twórczość Aleksandra Andrusiewicza bo on specjalizuje się w tym temacie i jego książki zacnie się prezentują.
źródło: comment_1604356789L2gx8juZnXromQUlBgEUuG.jpg
@panzielony: aleksandr puszkin - córka kapitana

Dobry pomysł. Już mu parę razy tłumaczyłem co złego robili, ale cięzko z tym dotrzeć.

Więc ksiązka w której można przemycić wiedzę o tym co złe, a nie gloryfikująca "osiągnięcia" zdecydowanei mile widziana.


powinieneś mu powiedzieć o gwałtach armii czerwonych na julkach
to traumatyczna ale niezbytna lekcja, którą powinien otrzymać każdy dziesięciolatek polski
źródło: comment_1604408701jVjMArmQGjZxsEl98J6QTy.jpg
@MPTW: to jest obowiązkowe lub zalecane do przeczytania książce dla danej klasy dla danego przedmiotu szkolnego? myślę, że nie będzie to nie trudne do zdobycia, czym się interesujesz? historia albo literatura. poszukam zrobię wpis.
@mobutu2: Ogólnie szkolne. W sumie ciekawe jak to wygląda, bo w Polsce są tylko lektury do języka polskiego. W Rosji do historii, języka rosyjskiego i literatury, tak? Mega ciekawy byłby taki wpis.