Wpis z mikrobloga

Orientuje się ktoś jak obniżyć bitrate lub transcoding dla #iptv w enigma2? Obecnie mogę ustawiać transkodowanie ale tylko na porcie 8002 czyli dla np. Enigma2Client a chciałbym róznież obniżyć nieco jakość dla 8001 żeby IPTV a zwłaszcza kanały sportowe lepiej działały. Póki co mam częste ścinki na sportowych, na pozostałych jest idealnie.
#enigma2 #linux #dekoder
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzetson: Ok, żebym zrozumiał dobrze, chcesz transkodować sygnał z satelity żeby odtwarzać na kompie albo jakimś tvboxie albo telefonie itp...?
i domyślne ustawienia ci nie odpowiadają?
  • Odpowiedz
@Miecz12: Dokładnie tak. Wcześniej korzystałem z Enigma2 Client w Kodi ale zmiana kanałów trwała za długo (ok 10sek) więc za namową Kodiwpigułce stworzyłem sieć na zerotier i zacząłem korzystać z IPTV. Wszystko działa super ale kanały sportowe mają wysoki bitrate i mecz często mi buforuje. Chciałbym to jakoś zmienić. Obecnie ściagam każdy kanał osobno z Openwebif (ikonka telefonu) bo dzięki temu mam port 8002 w IPTV i mogę zmieniać go
  • Odpowiedz
  • 0
@dzetson 8001 to jest stream, a 8002 to jest transcoding (parametry do ustawienia w openwebif). Ściągnij sobie całą listę i np w notatniku zmień 8001 na 8002.
Czy czegoś nie zrozumiałem?
  • Odpowiedz