Wpis z mikrobloga

Japonia za 4800zl za 3 tyg

Wrzucam trochę fotek z wyjazdu . W Japonii byliśmy 3 tygodnie - Tokio, Kioto, Arashiyama, Osaka, Nara, Himeji, Kobe, Hiroszima i Fuji. Używaliśmy JR Pass, spaliśmy w hotelach kapsułowych i klasycznych hotelach.

Podczas wyjazdu odkryliśmy wiele mniej znanych miejsc.Za całość wyjazdu wyszło nam 4800 zł/osobę. A po odszkodowaniu wyszło nam 2200 zł/osobę.

Jeżeli chodzi o loty, my loty międzykontynentalne kupujemy zawsze minimum 2 miesiące przed podróżą, cały plan mieliśmy przygotowany długo przed podróżą. JRpass kupiliśmy na 7dni, zamawialiśmy go z Francji ponieważ wyszedł taniej niż ten z polski w dodatku dostaliśmy gratis kartę sim z nielimitowanym internetem. Noclegi mieliśmy w Tokio, Kioto, Osace i Fuji. W Tokio spaliśmy raz w kapsulowym(początek naszej podróży w dzielnicy asakusa, natomiast ostatnie dni w Tokio w normalnym już hotelu również w tej dzielnicy) Kioto, hotel oddalony o jakieś 15 min od Gion, w Osace mieliśmy super hotel w którym ze wszystkiego dobraliśmy nawet jedna dodatkowa noc tak Osaka nas zachwyciła. Najdroższy nocleg był pod fuji i to dla tego ze zwlekaliśmy z kupieniem noclegu właśnie w tamtych okolicach. Reszta miejsc były to jedno dniowe wycieczki z użyciem jrpassa. Za noclegi wyszło nam około 700/800 zł od osoby. Najdroższe z całego wyjzdu były loty oraz komunikacja(choć nadal ta komunikacja nie była jakoś strasznie droga jeżeli chodzi o poruszanie stricte po miastach) loty wyszły nas 1800 zł. Jedzenie nie jest drogie, jedząc rameny w kanajpach, które wygrywały nagrody za właśnie te Dania wydaliśmy np 24 zł. To prawda ze ludzie słabo mówią po angielsku ale w hotelach akurat z tym żadnego problemu nie było, a w restauracjach można dogadać się migowo . Ludzie bardzo pomocni, kierowcy autobusów pilnowali nas żebyśmy dobrze wysiadali #japonia #podroze #podrozujzwykopem #zdjecia #wygryw
Michalskiwkurwialski - Japonia za 4800zl za 3 tyg

Wrzucam trochę fotek z wyjazdu . W...

źródło: comment_1604318698jyw9LLDP1q7lBOXNYsqe5V.jpg

Pobierz
  • 100
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@#!$%@?: Tak tanio, że aż nierealne, masz może jakiś spis wydatków ile na co poszło? Nam wyszło drożej za 10 dni ale fakt faktem, że nie oszczędzaliśmy na niczym. Sam JR pass to tysiąc na osobę.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Jako, że byłem w JP dwa razy to jakoś mi się to wszystko nie spina. Sam lot + JR Pass to koło 3000 złotych. Chcesz mi powiedzieć, że 3 tygodnie noclegów, żarcia i jeżdżenia po JP (w sensie po samych miastach) kosztowało Was 1800 złotych? Przecież sam dojazd z Narity do Tokio to jest minimum 50 złotych. Daj może namiary na te noclegi, bo o ile w Korei udawało mi się
  • Odpowiedz
ale bym se #!$%@? onigiri, takie z seven eleven za 130 jenów, eh.

a gwiazdkowy ramen w tsuta noodles to jest zupełnie inny poziom jedzenia, w życiu nie jadłem lepszej zupy. i pewnie już nie zjem
  • Odpowiedz